ب‌ام‌و M850i منهارت

پس از پیش‌نمایش نسخه‌ی اصلاح شده‌ی ب‌ام‌و M850i در اواخر سال پیش، منهارت به‌صورت رسمی از پروژه‌ی جدید خود رونمایی کرد.


زمانی که منهارت کار روی M850i را شروع کرد هنوز ب‌ام‌و M8 معرفی نشده بود و به نظر می‌رسد پروژه‌ی منهارت پاسخی افترمارکتی به پرچم‌دار سری 8 است. امروز می‌دانیم که M8 توانایی‌های زیادی داشته و خوش خواهد درخشد اما آیا M850i منهارت هم می‌تواند در برابر محصول باوارایی ها حرفی برای گفتن داشته باشد؟


روی کاغذ که این‌گونه به نظر می‌رسد. پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.4 لیتری توئین توربوی این خودرو هم‌اکنون قدرت 621 اسبی و گشتاور 850 نیوتون متری دارد که به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از خروجی 523 اسبی و گشتاور 750 نیوتون متری M850i استاندارد است. حتی قدرت محصول منهارت اندکی بیشتر از M8 کامپتیشن که خروجی 617 اسبی دارد می‌باشد.


منهارت همچنین روی هندلینگ این خودرو کار کرده و از رینگ‌های 21 اینچی و فنرهای کم ارتفاع استفاده کرده است. این تیونر دستی بر سر و روی خودرو هم کشیده و در بدنه‌ی M850i تیون شده می‌توانیم چهار خروجی اگزوز، اسپلیتر جلوی فیبر کربنی و اسپویلر لبه‌ای عقب از همین جنس را مشاهده کنیم.


اگرچه M850i منهارت قوی‌تر از M8 استاندارد است اما باید گفت این خودرو فاقد اکثر بهبودهایی است که باعث می‌شود M8 به خودرویی فوق‌العاده تبدیل شود. برای مثال در محصول منهارت خبری از سیستم چهار چرخ محرک پیشرفته و دیفرانسیل فعال M نیست. همچنین M8 از سیستم ترمز پیشرفته‌ای سود می‌برد که در M850i منهارت خبری از آن نیست.


منبع:پدال