بنز موفق به کسب دو جایزه طراحی شد

جمعه, ۹ مهر ۹۵ ساعت ۰۰:۳۰

مرسدس بنز موفق به کسب دو جایزه طراحی شد

شرکت خودروسازی مرسدس بنز مدتی بود که در قسمت طراحی جایزه‌ای کسب نکرده بود ولی حالا اوضاع تغییر کرده است.

کمپانی مرسدس‌ بنز موفق به کسب دو جایزه در قسمت طراحی شده است. این جوایز برای طراحی دو خودروی این کمپانی با نام‌های F015 و مدل کانسپت IAA در نظر گرفته شده که این دو خودرونشان‌دهنده‌ی تکنولوژی و طراحی در آینده‌ای نه چندان دور‌ است. در ادامه با ما در زومیت همراه باشید.

در نمایشگاهی که در سنگاپور برگزار شده بود، این دو خودرو به نمایش در‌آمدند. IAA برای کیفیت بالای طراحی و F015 نیز برای طراحی آینده نگرانه خود موفق به کسب جایزه‌ی بهترین بهترین‌ها شد.

مرسدس بنز

۴۶۹۸ طراح از ۶۰ کشور در این مسابقه‌ی طراحی به رقابت پرداختند که هیئت ۲۱ نفره‌ی داوران طراحی‌های خودرو‌های کانسپت مرسدس‌بنز را برگزیده و برنده اعلام کردند.

در سال ۲۰۱۵ و در نمایشگاه CES در لاس‌وگاس خودروی F015 به نمایش گذاشته شده بود. تعامل بین خودرو، سرنشینان و محیط اطراف از ویژگی‌های برجسته‌ی این خودرو است. همچنین این خودرو دارای صفحه نمایش هوشمندی است که قابلیت تطبیق پذیری رزولوشن با چشم راننده را داراست.

مرسدس بنز

مدل IAA نیز کار خود را از سال ۲۰۱۵ و در نمایشگاه Motor Show در فرانکفورت آغاز کرد و این خودرو از نظر آیرودینامیکی توانست ضریب آیرودینامیکی ۰.۱۹ را کسب کند. IAA مخفف کلمه‌ی خودروی هوشمند آیرودینامیک است. ظاهر آیرودینامیکی این خودرو که باعث ایجاد مقاومت کم در برابر جریان هوا می‌شود موفق به دریافت جایزه از هیئت داوران بین‌الملل شده است. این خودرو بخشی از تکنولوژی‌های خود را از خودروهای دیگر مرسدس‌بنز قرض گرفته است که می‌توان به صفحه‌ی کنترل لمسی روی فرمان که در E کلاس جدید از آن استفاده شده است اشاره کرد. طراحی داخلی این خودرو به گونه‌ ایست که شما را به یاد سبک فیلم‌های هالیوود می‌اندازد.

مرسدس بنز

هر دوی این خودروها در شرکت مرسدس‌بنز آمریکای‌ شمالی در منطقه‌ی سیلیکون‌ولی توسعه‌ یافته‌اند. (MBRDNA) نام مرکزی تحقیق و توسعه‌ی مرسدس‌بنز در آمریکای شمالی است که در حال طراحی شبکه‌ای است که وظیفه‌ی ارتباط بین راننده و دنیای بیرون را برعهده دارد. ۲۴۰ نفر در این مرکز به تحقیق و توسعه می‌پردازند.

نویسنده: فرهاد سلیمانی (برگرفته شده از زومیت)


آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی خودروهای آلمانی