نکات خرید لوازم یدکی خودروهای آلمانی

نکاتی درباره خرید لوازم یدکی خودروهای آلمانی

نکاتی درباره خرید لوازم یدکی خودروهای آلمانی

کشور آلمان یکی از فعالان در صنعت خودروسازی است که محصولات این کارخانجات همواره سهم بزرگی از بازار جهانی را به خود اختصاص می‌دهند. شرکت‌های بنز، بی ام و و پورشه از جمله کارخانجات مهم آلمانی شناخته می‌شود که محصولات آن‌ها جزء گران‌قیمت‌ترین خودروهای جهان به‌شمار می‌روند و در سراسر جهان جزء برترین برندهای خودرو محسوب می‌‎شوند.

ویژگی‌های خودروهای آلمانی

خودروهای آلمانی از بدنه، سیستم جلوبندی، سیستم تعلیق و موتور پرقدرتی تشکیل شده‌اند. همچنین هر مدل از این خودروها طراحی و ویژگی متفاوتی دارند. از طرفی خودروهای آلمانی اعم از بنز، بی ام و، پورشه و آئودی از ایمنی و امنیت بالایی برخوردارند. خرید خودروهای آلمانی در سایر کشورها از طریق نمایشگاه‌های خودرو یا نمایندگی‌ها آن‌ها انجام می‌شود.

لوازم یدکی2

اهمیت لوازم یدکی خودروهای آلمانی

لوازم یدکی در مواقعی که قطعات اصلی خودرو دچار خرابی و نقص فنی می‌شوند؛ طوری‌که دیگر قابل به استفاده نیستند اهمیت بالایی دارد. از طرفی یکی از مشکلات دارندگان خودروهای آلمانی اعم از بنز، بم ام و و پورشه، خرید لوازم یدکی اصل و اورجینال است؛ چرا که معمولا نمایندگی اصلی این خودروها در بازارهای داخلی کمبوده و تهیه و تشخیص لوازم یدکی اصل از تقلبی کاری سخت و زمان بر است و همین‌طو استفاده از لوازم یدکی تقلبی می‌تواند در کارکرد خودرو و دیگر قطعات تاثیر منفی بگذارد.   

لوازم یدکی اصل بخرید

لوازم یدکی علاوه بر کیفیت و عملکرد خودرو در حفظ جان سرنشینان نیز تاثیر زیادی می‌گذارد؛ چرا که خرابی لوازم یدکی باعث می‌شود تا احتمال تصادف در زمانی که خودرو در حال حرکت است افزایش یافته و به سرنشینان و خودرو آسیب زیادی وارد شود. به‌همین دلیل لوازم یدکی بنز و بی ام و پورشه باید اورجینال باشند تا بتوانند مانند قطعات اصلی عمل کنند.

راهکارهای تخشیص لوازم یدکی تقلبی

لوازم یدکی اصل با لوازم یدکی تقلبی تفاوت‌های جزئی دارد که با دقت به این اختلافات می‌توان به راحتی لوازم یدکی بی ام و، بنز و پورشه فیک را تشخیص داد.

رنگ بسته‌بندی لوازم یدکی

لوازم یدکی پورشه، بنز و بی ام و اصل با کارتن‌های مخصوصی بسته‌بندی شده که رنگ خاص و متفاوتی دارند؛ هر چند سازنده‌های لوازم یدکی تقلبی سعی می‌کنند تا مانند لوازم یدکی اصل بسته‌بندی کنند؛ اما نمی‌توانند عین رنگ اصلی بسته‌بندی کنند؛ بنابراین با دقت به رنگ و نحوه بسته‌بندی، می‌توان لوازم یدکی اصل خودروهای آلمانی را تشخیص داد.

غلط املایی در چاپ بسته‌بندی لوازم یدکی

یکی دیگر از اشتباهات  رایج تولیدکنندگان لوازم یدکی تقلبی، توجه نکردن به املا صحیح کلمات روی بسته‌بندی لوازم یدکی بنز و بی ام و و پورشه است. تسلط و توجه به املا صحیح لوازم یدکی در زمان خرید و مقایسه آن‌ها با لوازم یدکی اصل و اورجینال یکی دیگر از راهکارهای خرید مطمئن لوازم یدکی است.

کد شناسایی و مارک شرکت سازنده لوازم یدکی

لوازم یدکی خودروهای آلمانی با کد‌های مخصوص و مرتبط با شماره شاسی خودرو متناسب با نوع، مدل و سال ساخت خودرو هستند تولید می‌شوند. برای تهیه لوازم یدکی اصل خودروهای آلمانی، شماره شاسی خودرو با کد روی قطعات را تطابق دهید.

اختلاف قیمت لوازم یدکی

از آن‌جایی که خودروها بنز، بی ام و و پورشه جزء خودروهای گران قیمت در سراسر دنیا محسوب می‌شوند؛ لوازم یدکی این خودورها نیز از هزینه بالایی بر خوردارند. از طرفی لوازم یدکی جعلی به‌دلیل کیفیت پایینی که دارند ارزان‌تر از لوازم یدکی اصل عرضه می‌شوند؛ به‌همین دلیل مقایسه اختلاف قیمت لوازم یدکی، یکی دیگر از راهکارهایی است که می‌توان لوازم یدکی اورجینال از تقلبی را تشخیص داد.

قطعات کاربردی لوازم یدکی

آلیاژ و نوع موادی که در ساخت لوازم یدکی اصلی به‌کار می‌رود از کیفیت بالایی برخوردار است؛ طوری که تولید کنندگان لوازم یدکی تقلبی نمی‌توانند از چنینی موادی برای ساخت لوازم یدکی بی ام و، بنز و پورشه استفاده کنند. از طرفی جنس این مواد در ظاهر لوازم یدکی تاثیر زیادی می‌گذارد.

بهره‌گیری از کارشناس لوازم یدکی

بعضی از افراد و دارندگان خودرو از دانش و اطلاعات بالایی درباره نحوه تشخیص لوازم یدکی اصل و اورجینال برخوردار نیستند. بنابراین بهتر است در زمان خرید لوازم یدکی از کارشناسی متخصص در زمینه لوازم یدکی کمک بگیرند. این شخص می‌تواند تعمیرکار خودرو و یا فردی که درباره لوازم یدکی تجربه دارد باشد. با کمک از این دست افراد می‌توان با دقت بیشتری لوازم یدکی اصل را خریداری کرد.

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.