تولید فولکس واگن بیتل متوقف شد

پنجشنبه, ۲۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۹:۴۰

تولید فولکس واگن بیتل متوقف شد

با تولید آخرین مدل از نسل سوم فولکس‌واگن بیتل، این خودرو محبوب برای همیشه از خط‌تولید خارج شد.

آخرین مدل فولکس‌واگن بیتل از خط مونتاژ این شرکت در کارخانه‌ی مکزیک خارج شد. بیتل نقش مهمی در رسیدن فولکس‌واگن به جایگاه امروزی ایفا کرده است. در حالی که نسل سوم بیتل بسیار محبوب نبود، خودروساز آلمانی تقریبا پنج میلیون دستگاه از آن را در ایالات متحده‌ی آمریکا فروخت. همین امر موجب شد فروش جهانی بیتل درمجموع به ۲۱.۵ میلیون دستگاه برسد.

Volkswagen Beetle / فولکس واگن بیتل

نسل اول بیتل عامل بخش عمده‌ای از این میزان فروش بود. نسل دوم که New Beetle نام داشت، در سال ۱۹۹۸ به بازار معرفی شد و محبوبیت آن به فولکس‌واگن کمک کرد بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۰ بیش از ۱.۲ میلیون دستگاه از آن فروخته شود. سومین و آخرین نسل بیتل در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و از آن زمان، بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه ساخته شده است.

Volkswagen Beetle / فولکس واگن بیتل

اسکات کی‌آف، مدیرعامل گروه فولکس‌واگن آمریکا، در بیانیه‌ای گفت:

غیرممکن است جایی فولکس‌واگن را بدون بیتل تصور کنید. با وجود اینکه عمر بیتل به سر رسیده است، نقشی که آن در تکامل برند تجاری فولکس‌واگن ایفا کرد، برای همیشه محبوب باقی خواهد ماند.


Volkswagen Beetle / فولکس واگن بیتل

آخرین مدل بیتل کوپه با رنگ آبی است که در موزه‌ی فولکس‌واگن در مکزیک نمایش داده خواهد شد. همچنین، این خودروساز دو دستگاه از بیتل قرمزرنگ تولید کرده که آخرین مدل ساخته‌شده برای قاره‌ی آمریکا است. آن‌ها به مجموعه‌ی وسیعی از خودروهای تاریخی فولکس‌واگن آمریکا خواهند پیوست و داشبورد سفارشی و روکش‌های مخصوص صندلی‌ها و کلید ویژه دارند.

Volkswagen Tharu / فولکس واگن تارو

در حالی که تولید بیتل به پایان رسیده است، کارخانه فولکس‌واگن در مکزیک برای ساخت کراس‌اور جدید در آمریکای‌شمالی به کار خود ادامه می‌دهد. کراس‌اور جدید که کوچک‌تر از فولکس‌واگن تیگوان است، براساس مدل تارو (Tharu) ساخته می‌شود. فولکس‌واگن تارو که در بازار چین به این نام خوانده می‌شود، احتمالا در آمریکای‌شمالی با نام تارک (Tarek) عرضه شود.

برگرفته شده از سایت زومیت.


آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی خودروهای آلمانی.