مشخصات احتمالی جانشین ب‌ام‌و i8

اوایل ماه جاری میلادی بود که مجله‌ی اتومبیل خبری درباره‌ی محصولات جدید ب‌ام‌و منتشر کرد و گفت یکی از این خودروها جانشین محصول اسپورت و هیبریدی i8 خواهد بود.


ب‌ام‌و با معرفی کانسپت ویژن M NEXT در ماه ژوئن افراد زیادی را شوکه کرد و تمامی نشانه‌ها حاکی از پیش‌نمایش جایگزین i8 بود.


ادعا شده این خودرو می‌تواند i12 نام بگیرد و همان قوای محرکه‌ی هیبریدی i8 را حفظ کند اما قدرت بسیار بالاتری داشته باشد و آن را به کلاس جدیدی از خودروها بفرستد.


بخش اعظم قدرت خودرو از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربوی 340 اسبی تأمین خواهد شد و یک پیشرانه‌ی الکتریکی 201 اسب بخاری هم در این خودرو نصب خواهد شد. این مشخصات برای مدل پایه است درحالی‌که نسخه‌ی پرچم‌دار قدرت 671 اسب بخاری خواهد داشت. یک مجموعه باتری بزرگ 135 کیلووات ساعتی نیز کمک‌حال پیشرانه‌ی الکتریکی خواهد بود و برد الکتریکی قابل‌توجهی ایجاد خواهد کرد.


ب‌ام‌و در ماه‌های پیش اعلام کرده برنامه‌ای برای تولید جایگزین مستقیم i8 ندارد اما خب این به معنی عدم توسعه‌ی محصول اسپورت و هیبریدی جدید نیست.


ب‌ام‌و ویژن M NEXT کانسپت با ظاهری تیز و چشمگیر معرفی شد و تفاوت‌های بنیادین با i8 یا دیگر محصولات قبلی این خودروساز داشت. اگر نسخه‌ی تولیدی این خودرو با نام i12 یا هر نام مشابه دیگر معرفی شود اصلاً سورپرایز نخواهیم شد.

منبع:پدال