میباخ مرسدس بنز GLS رونمایی شد

نویسنده: محمدرضا اشتری

شاسی بلند میباخ مرسدس بنز GLS رونمایی شد

جدیدترین محصول مرسدس بنز در کلاس سوپرلوکس، با برند میباخ و براساس شاسی‌بلند GLS 600 تولید خواهد شد. این مدل، آستانه قیمت ۲۰۰ هزار دلار خواهد داشت.

تولید محصولات اختصاصی برای میباخ، از سال ۲۰۱۲ متوقف شد تا تولیدات این برند، محدود به مرسدس بنز‌های کلاس S باشد. سال ۲۰۱۸، با معرفی G کلاس لاندالت و مدل مفهومی ویژن آلتیمیت، احتمال تولید شاسی‌بلند از سری محصولات میباخ قوت گرفت تا اینکه روز گذشته، نسخه‌ی ویژه‌ی GLS 600 رونمایی شد.

Mercedes-Benz GLS 600 Maybach

حتی ارزان‌ترین مدل از مرسدس بنز GLS، شاسی‌بلندی پهن‌پیکر و لوکس محسوب می‌شود که نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار، قیمت دارد. این محصول، از سال آینده با قوی‌تری پیشرانه‌ی مرسدس بنز و امکانات فنی AMG 63 تولید خواهد شد تا قدرت ۶۱۲ اسب بخار داشته باشد. در سمت دیگر ماجرا، پیشرانه و توانایی‌های حرکتی GLS 600 میباخ، اندکی ضعیف‌تر از نسخه‌ی AMG است؛ اما چنان تجهیز شده تا قیمت ۲۰۰ هزار دلاری خود را توجیه کند. این محصول، با کابین بسیار لوکس و امکانات رفاهی کم‌نظیر، معادل آلمانی رولزرویس کالینان در کلاس قیمت پایین‌تر محسوب می‌شود.

Mercedes-Benz GLS 600 Maybach

مرسدس بنز میباخ GLS 600، از پیشرانه‌ی V8 با حجم ۴ لیتر بهره می‌برد تا قدرت ۵۵۰ اسب بخار و گشتاور ۷۲۹ نیوتن‌متر فراهم کند. فناوری EQ بوست مرسدس بنز در این محصول نیز وجود دارد تا به کمک موتور برقی، قدرت ۲۱ اسب بخار و گشتاور ۲۴۹ نیوتن‌متر را موقتا و هنگام نیاز راننده به شتاب‌گیری ناگهانی، اضافه کند. با این شرایط، میباخ GLS 600 در زمان ۴.۸ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد. نهایت سرعت برای مدل‌های مخصوص بازار اروپا، محدود شده به ۲۵۰ کیلومتربرساعت و برای نسخه‌های دیگر مناطق، ۲۰۹ کیلومتربرساعت خواهد بود.

Mercedes-Benz GLS 600 Maybach

در نمای روبرو، جلوپنجره‌ی مدرن میباخ با خطوط باریک عمودی، مهم‌ترین مشخصه‌ی GLS 600 است. این ترفند، سال گذشته در نسخه‌ی تشریفاتی S کلاس میباخ پولمن به‌کار رفته بود. ادوات براق و نقره‌ای رنگ کروم در سپرها نیز وجود دارند تا جلوه‌ای خاص به بخش میانی و ورودی‌های هوا بدهند. استفاده از کروم در ناحیه‌ی نزدیک به سینی زیر بدنه، در محصولات مرسدس بنز کم‌سابقه است.

Mercedes-Benz GLS 600 Maybach

نشان میباخ با حروف متقاطع M روی ستون انتهای خودرو دیده می‌شود. نمای جانبی GLS 600، با رینگ‌های ۲۲ یا ۲۳ اینچ به انتخاب خریدار تجهیز خواهد شد. در این ادوات هم، طراحی اصیل چرخ‌های میباخ با پره‌های متعدد رعایت شده است. ریل باربند، قاب پنجره‌ها، ستون میانی و رکاب هم، از کروم براق ساخته شده‌اند. نکته‌ی بسیار چشم‌گیر در GLS 600 میباخ، امکان سفارش خودرو با ۸ ترکیب رنگ دوگانه است که سیاه متالیک با بدنه‌ی قرمز یا نقره‌ای را شامل می‌شود.

نمای پشت GLS 600 در مقایسه با نسخه‌های استاندارد تفاوت خاصی ندارد. صرفا سه ردیف تزئینات کروم در فضای بین چرغ‌ها و امتداد بالا و پایین سپر عقب اضافه شده است. البته خروجی اگزوزها و بالچه‌ی انتهای سقف هم، اندکی متفاوت از دیگر مدل‌های GLS هستند.

Mercedes-Benz GLS 600 Maybach

فضای داخلی و خصوصا صندلی‌های عقب، مهم‌ترین وجه تمایز میباخ GLS 600 با دیگر شاسی‌بلندهای آلمانی در بازار جهانی است. صندلی‌های سوپرلوکس دست‌دوز با چرم بسیار مرغوب و رنگ‌بندی متنوع، فراتر از انتظار هستند. سرنشینان می‌توانند با تنظیمات برقی، نشیمن خود را به حالتی شبیه تخت خواب نزدیک کنند و در فضایی به طول ۲ متر و ۶ سانتی‌متر استراحت کنند. میباخ GLS 600 بنابر سفارش مشتری به صورت ۴ یا ۵ صندلی تولید خواهد شد؛ اما در حالت ۴ نفره بهره‌مند از کنسول میانی با نمایشگر اختصاصی و امکانات سفارشی مثل پخچال و شارژر بی‌سیم برای سرنشینان عقب خواهد بود. این محصول، مجهز به گرم‌کن و سردکن داخل صندلی، سانروف پانورامیک مجزا برای جلو و عقب، ماساژور، پرده‌ی برقی و بسیاری دیگر امکانات سفارشی مرسدس بنز‌های کلاس S تولید خواهد شد.

Mercedes-Benz GLS 600 Maybach

عرضه‌ی GLS 600 میباخ برای بازار جهانی، نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. قیمت نهایی این محصول نامشخص است اما بنابر پیش‌بینی‌ها، مسلما آستانه قیمت بیش از ۲۰۰ هزار دلار خواهد داشت.


برگرفته شده از سایت زومیت