بنز کلاس G برقی به زودی عرضه خواهد شد

نسخه الکتریکی مرسدس کلاس G تا چند سال آینده عرضه خواهد شد

مرسدس بنز کلاس جی یکی از نمادین‌ترین شاسی بلندهای دنیاست، که در بیشتر موارد شاهد استفاده آدم بدها، گانگسترها یا ثروتمندان از آن هستیم. شاید هم این تصور ما از مرسدس کلاس جی اشتباه باشد، اما به هر حال این خودرو کلاسیک با چرخ‌های بزرگ ابهت زیادی دارد. اگر آن را به رنگ مشکی مات سفارش دهید کاملا مشخص می‌شود دلیل شهرت این شاسی بلند جذاب چیست. اما چه می‌شود اگر بتوانید این مدل با ظاهر جذابش را داشته باشید اما هوا را آلوده نکنید؟ آیا ممکن است شخصیت منفی فیلم‌های جیمز باند به سراغ چنین خودرویی برود؟
شاید او سراغ چنین خودرویی نرود، اما کسانی که به دنبال نسخه سازگار با محیط زیست شاسی بلند محبوب خودشان هستند نیازی نیست مدت زیادی انتظار بکشند، چون مرسدس بنز اعلام کرده طراحی اولیه برای نسخه الکتریکی کلاس جی را آغاز کرده است. اولا کالنیوس رئیس هیئت مدیره دایملر و مدیرعامل بخش خودروهای مرسدس بنز در این باره گفته است:
جی واگن از تمام بخش‌های بازار و منطق صنعت خودرو فراتر رفته است. می‌توان گفت این مدل یک شرکت مخصوص به خودش است. ما قصد داریم نسخه الکتریکی کلاس جی را بسازیم و طراحی اولیه آن را شروع کرده‌ایم، پس تا چند سال دیگر شاهد عرضه جی واگن الکتریکی خواهید بود.
در سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش فروش ۶۰٪ معادل ۳۵ هزار کلاس جی بودیم که رکورد ۲۲ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۷ را شکست. این ارقام تمام شایعات درباره توقف تولید کلاس جی را بی‌اساس نشان می‌دهند، خودرویی که از سال ۱۹۷۹ تاکنون تولید شده است.

برگرفته از خودروبانک

نسخه الکتریکی مرسدس کلاس G تا چند سال آینده عرضه خواهد شد - 0نسخه الکتریکی مرسدس کلاس G تا چند سال آینده عرضه خواهد شد - 1نسخه الکتریکی مرسدس کلاس G تا چند سال آینده عرضه خواهد شد - 2