آئودی R8 V10 Plus با ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت

افزایش قدرت آئودی R8 V10 Plus با توربوشارژر به ۱۰۰۰ اسب‌بخار

افزایش قدرت آئودی R8 V10 Plus با توربوشارژر به ۱۰۰۰ اسب‌بخار

شرکت تیونینگ ویلزاندمور (Wheelsandmore) به‌تازگی از بسته ارتقای قدرت برای آئودی R8 V10 رونمایی کرده که با نصب دو توربوشارژر، قدرت موتور V10 به ۱۰۰۰ اسب‌بخار رسیده است.

آئودی R8 V10 یکی از آخرین خودرو‌های نسل فعلی سوپراسپرت‌ها با پیشرانه تنفس‌ طبیعی است که قدرت آن را می‌توان با اضافه‌کردن یک جفت توربوشارژر افزایش داد.

پیشرانه ۵/۲ لیتری V10 فوق‌العاده است؛ هرچند از یک موتور تنفس طبیعی نمی‌توان انتظار قدرت نامحدود داشت. شرکت ویلزاندمور، یک بسته ارتقا را برای این خودرو درنظر گرفته است که شامل دو توربوشارژر، سیستم‌ خنک‌کننده جدید و تنظیم مجدد ECU می‌شود. درنتیجه‌ی این تغییرات، این پیشرانه ۱۰۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

برای کارکرد بهینه‌تر این موتور، سیستم اگزوز آن با مدل حرفه‌ای کاپریستو (Capristo) تعویض شده است. به‌علاوه، جعبه‌دنده این خودرو برای انتقال قدرت بیشتر تنظیم شده که مشابه مدل استاندارد، گشتاور را به هر چهار چرخ این سوپراسپرت منتقل می‌کند.

آئودی R8 V10 اسپایدر

طبق گفته‌ی این تیونر آلمانی، پس از اعمال تغییرات، این خودرو دارای سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت در ۲/۷ ثانیه است که چندان تفاوتی با مدل استاندارد ندارد؛ اما در سرعت‌های بالاتر، این ارتقای فنی کارایی خود را نشان می‌دهد. آئودی R8 V10 کارخانه‌ای، در عرض ۱۱ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر‌در‌ساعت دست می‌یابد؛ درحالی‌که مدل توربوشارژر، در عرض ۶/۳ ثانیه به‌ این سرعت می‌رسد. همچنین؛ این خودرو می‌تواند در عرض ۱۴/۲ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر‌در‌ساعت برسد و سرعت‌گیری آن تا سرعت ۳۵۷ کیلومتر‌درساعت ادامه دارد.

همان‌طورکه انتظار می‌رود، این تغییرات ارزان تمام نخواهد شد. قیمت پایه تیونینگ ولیزاندموز ۷۹ هزار یورو (معادل ۸۸/۶۹۴ هزار دلار) است. درصورتی‌که این محصول با رینگ‌های اختصاصی ویلزانمور عرضه شود، قیمت آن به بیش از ۱۰۰‌هزار دلار می‌رسد.

برگرفته شده از زومیت