معرفی بنز کلاس A و B پلاگین

مرسدس بنز کلاس A و B پلاگین هیبرید معرفی شدند

نویسنده: ارشیا شیخ الاسلامی

مرسدس بنز کلاس A و B پلاگین هیبرید معرفی شدند

مرسدس بنز درادامه‌ی برنامه‌ی عرضه‌ی خودروهای برقی‌بنزینی جدید، دو مدل پلاگین هیبرید از کلاس A و B معرفی کرده است.

مرسدس بنز به‌تازگی دو خودرو پلاگین هیبرید با نام‌های A 250e و B 250e را رونمایی کرده است. دو مدل جدید مرسدس بنز از پیشرانه‌ی ۱.۳۳ لیتری چهار سیلندر با ۲۱۸ اسب‌بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برند. در مدل‌های جدید نیز قدرت به‌وسیله‌ی جعبه‌دنده‌ی هشت‌سرعته‌ی دوکلاچه منتقل می‌شود.

مرسدس بنز کلاس A و B پلاگین هیبریدی

مدل‌های پلاگین هیبریدی جدید مرسدس بنز اولین خودروهای عرضه‌‌شده در تاریخ این شرکت با استارتر موتور برقی محسوب می‌شوند. در این خودروها، استارتر جداگانه‌ی ۱۲ ولتی به‌کار نرفته است؛ اما با بهره‌گیری از عملکرد EQ مرسدس بنز، مدل‌های جدید کلاس A و B در مدت‌زمان اندکی به فشردن پدال گاز عکس‌العمل نشان می‌دهند.

مرسدس بنز کلاس A و B پلاگین هیبریدی

خودروهای جدید مرسدس بنز در ۶.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسند و حداکثر سرعت آن‌ها، به ۲۳۵ کیلومتر در حالت عادی و ۱۴۰ کیلومتربرساعت در حالت انتقال قدرت موتور الکتریکی می‌رسد. بسته‌ی باتری‌ لیتیوم‌یونی با ظرفیت ۱۵.۶ کیلووات‌ساعت انرژی لازم برای برد خالص ۷۵ کیلومتر در حالت استفاده از موتور الکتریکی را فراهم می‌کند.

مرسدس بنز کلاس A و B پلاگین هیبریدی

مرسدس بنزهای A 250e و B 250e با منبع جریان متناوب یا مستقیم شارژ می‌شوند. با جریان متناوب ۷.۴ کیلوواتی، شارژ باتری در یک ساعت و ۴۵ دقیقه از ۱۰ به ۱۰۰ درصد می‌رسد. این زمان با درنظرگرفتن جریان مستقیم (شارژر DC)، به ۲۵ دقیقه برای شارژ ۱۰ تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد. بسته‌ی باتری خودروهای هیبریدی کلاس A و B مرسدس بنز با وزن ۱۵۰ کیلوگرمی خود، فضای زیادی اشغال نمی‌کنند و با جریان آب خنک می‌شوند.

مرسدس بنز کلاس A و B پلاگین هیبریدی

مدل‌های جدید مرسدس بنز با نسل سوم از فناوری هیبرید این شرکت عرضه می‌شوند. سیستم عملکردی برمبنای داده‌های به‌دست‌آمده از مسیریابی، قوانین سرعت و جاده نیز جزئی از فناوری نسل سوم محسوب می‌شوند.


سیستم MBUX و حالت‌های جدید رانندگی شامل Electric و Battery Level نیز در خودروهای کلاس A و B هیبریدی به‌کار رفته است. سه حالت رانندگی اسپرت و راحتی و ECO به‌همراه پنج حالت تعویض دنده نیز برای مدل‌های جدید در نظر گرفته شده است. کمپرسور برقی وظیفه‌ی کنترل سیستم تهویه‌ی مطبوع را برعهده دارد که اکنون با استفاده از تلفن‌همراه نیز کار می‌کند.

مرسدس بنز کلاس A و B پلاگین هیبریدی

مدل‌های پلاگین هیبریدی کلاس A و B تا اواخر سال جاری میلادی عرضه می‌شوند و بخشی از برنامه‌ی اختصاصی مرسدس بنز برای معرفی بیش از ۱۰ مدل پلاگین هیبریدی هستند. قیمت مدل A 250e هیبریدی در آلمان از ۳۶ هزار و ۹۴۳ یورو (معادل ۴۰ هزار و ۹۷۹ دلار) و مدل B 250e از ۳۷ هزار و ۳۰۰ یورو (معادل ۴۱ هزار و ۳۷۵ دلار) آغاز می‌شود. شایان ذکر است مرسدس بنز کلاس S پرچم‌دار این خودروساز آلمانی در گروه محصولات هیبریدی محسوب می‌شود. تعداد خودروهای پلاگین‌هیبریدی مرسدس بنز تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۰ مدل خواهد بود.