تست سرعت ب‌ام‌و 750i مدل 2020

همه‌ی ما چند ساعتی را صرف مطالعه‌ی مشخصات فنی و عملکردی خودروهای موردعلاقه‌ی خود کرده‌ایم اما گاهی اوقات با مواردی مبهم مواجه شده‌ایم. ب‌ام‌و می‌گوید سدان لوکس و بزرگ 750i xDrive از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.4 لیتری توئین توربو با قدرت 523 اسب بخار استفاده کرده و شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آن برابر با 3.9 ثانیه می‌باشد. قطعاً این عملکرد برای سدانی به بزرگی سری 7 احساس‌برانگیز بوده اما باید گفت برخی افراد با دیدن این آمار و ارقام به شک و تردید می‌افتند.


اینجاست که کانال یوتیوب AutoTopNL وارد میدان می‌شود. دست‌اندرکاران این کانال به تازگی ویدئویی از پرچم‌دار باوارایی ها منتشر کرده اند که شتاب و سرعت این خودرو را نشان می‌دهد. البته این ویدئو تمامی ویژگی‌های عملکردی سدان لوکس و بزرگ ب‌ام‌و را نشان نداده و تنها بخشی از بدنه‌ی سری 7 را آن‌هم به‌صورت خلاصه مشاهده می‌کنیم. خوشبختانه دوربین این خودرو را از پشت نشان داده بنابراین مجبور نیستیم جلوپنجره‌ی بزرگ آن را ببینیم!


پس از غرش پیشرانه‌ی 8 سیلندر، دوربین روی پشت آمپرهای 750i xDrive تمرکز کرده و در ادامه می‌توانیم شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 4.1 ثانیه‌ای را ببینیم که با ادعاهای ب‌ام‌و همخوانی دارد. از اینجا به بعد تحت تأثیر سری 7 قرار می‌گیریم به گونه‌ای که این خودرو مسافت 400 متر را در 12.19 ثانیه طی می‌کند. به این ترتیب 750i xDrive سریع‌تر از شورولت کامارو SS جدید می‌باشد. این سدان پرچم‌دار در ادامه توانسته شتاب صفر تا 200 کیلومتر در ساعت 14.4 ثانیه‌ای را ثبت کند.


اگرچه حداکثر سرعت خودرو به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده اما این سری 7 توانسته به سرعت 260 کیلومتر در ساعت دست یابد. 750i xDrive موردبحث ظرف حدود 26 ثانیه به این سرعت رسیده است.


همین چند سال پیش بود که چنین عملکردی را از M5 شاهد بودیم. این بیمر نه تنها بزرگ‌تر بوده بلکه نسخه‌ی M هم نیست. با توجه به این عملکرد می‌توان بر سریع بودن 750i xDrive صحه گذشت. احتمالاً هم‌اکنون احترام بیشتری برای این خودرو قائل هستید…

منبع:پدال