شرکت فولکس‌واگن از فرصت برگزاری نمایشگاه شانگهای ۲۰۲۳ برای معرفی سدان برقی و جدید ID.NEXT استفاده کرده است. این خودرو شباهت‌های زیادی با ID.7 که چند روز قبل معرفی شد دارد.

سدان جدید ژرمن‌ها در کنار دیگر محصول تازه‌نفس این خودروساز یعنی ID.7 Vizzion خودنمایی می‌کند. جوینت ونچر سایک فولکس‌واگن اقدام به تولید ID.NEXT خواهد کرد هرچند کار تولید ID.7 Vizzion بر عهده دیگر جوینت ونچر فولکس‌واگن در چین یعنی گروه فاو خواهد بود. برند موردبحث اشاره زیادی به جزئیات کانسپت خود نکرده اما می‌دانیم که فرایند توسعه ID.NEXT با همکاری گروه فولکس‌واگن و سایک موتور چین انجام شده است.

فولکس‌واگن ID.NEXT

فولکس‌واگن ID.NEXT با پوشش بدنه جالب و استتاری معرفی شده است. این سدان بدون آلایندگی پیش‌نمایشی از برخی محصولات آتی فولکس‌واگن خواهد بود. در حقیقت تمامی محصولات جوینت ونچر سایک فولکس‌واگن شامل ID.3، ID.4 X و ID.6 X در غرفه فولکس‌واگن در نمایشگاه شانگهای حضور دارند. اگر با دقت به تصاویر ID.7 نگاه کرده باشید متوجه شباهت‌های زیادی این دو خودرو خواهید شد هرچند تفاوت‌های کلیدی نیز وجود دارد به گونه‌ای که ID.NEXT کمی کوچک‌تر به نظر می‌رسد. همچنین باید گفت ID.7 خودرویی برای بازارهای جهانی است اما فولکس‌واگن ID.NEXT فقط مختص بازار چین خواهد بود.

فولکس‌واگن ID.NEXT

فولکس‌واگن ID.NEXT

نکته دیگر اینکه ID.7 Vizzion جدید در چین فقط توسط دیگر جوینت ونچر فولکس‌واگن یعنی گروه فاو تولید می‌شود. هر دو شرکت فاو و سایک نسخه‌های مخصوص به خود از سدان برقی فولکس‌واگن را تولید خواهند کرد. در حال حاضر جوینت ونچر سایک فولکس‌واگن اقدام به تولید نسخه‌های مخصوص خود از ID.4 و ID.6 با نام‌های ID.4 X و ID.6 X می‌کند. به همین منوال جوینت ونچر فاو فولکس‌واگن هم خودروهای ID.4 Crozz و ID.6 Crozz را می‌سازد. در واقع این کار کمی گیج‌کننده به نظر می‌رسد اما خودروسازان خارجی برای حضور پررنگ در بازار چین مجبور به همکاری با برندهای محلی هستند و به همین خاطر چنین جوینت ونچرهایی را تشکیل می‌دهند. البته چین درباره شرکتی همچون تسلا استثنا قائل شده است. در آینده اخبار بیشتری از سدان برقی فولکس‌واگن ID.NEXT را خدمت شما عزیزان تقدیم خواهیم کرد.

فولکس‌واگن ID.NEXT

فولکس‌واگن ID.NEXT

منبع:پدال