نویسنده: ابوالقاسم اسلامی ( منبع: زومیت)


فولکس واگن فروش بوگاتی به ریمک را بررسی می‌کند

فولکس‌واگن تا پایان سال جاری میلادی درباره‌ی فروش پورشه به ریمک تصمیم‌گیری خواهد کرد. این توافق می‌تواند نقطه عطفی برای دو خودروساز باشد.

انتظار می‌رود گروه خودروسازی فولکس‌واگن درباره‌ی احتمال همکاری بوگاتی و ریمک (Rimac) طی ماه‌های آینده تصمیم‌گیری کند. به گزارش اتوبلاگ، در سپتامبر سال ۲۰۲۰ گزارش‌هایی منتشر شد که گروه فولکس‌واگن می‌تواند در ازای تصاحب سهام اکثریت خودروساز کروات به پورشه، کنترل بوگاتی را به ریمک بسپارد.

ابرخودرو بوگاتی / Bugatti آبی رنگ

فولکس‌واگن هنوز در تصمیم خود جدی به نظر می‌رسد؛ اما الیور بلوم، مدیرعامل پورشه، طی مصاحبه‌ای با روزنامه آلمانی Automobilwoche موضوع جدیدی را روشن کرده است. به گزارش رویترز به نقل از Carscoops، بلوم در این زمینه گفت:

‌اکنون بحث‌های جدی و زیادی درباره‌ی چگونگی توسعه‌ی بوگاتی به بهترین شکل ممکن، انجام شده است. ریمک می‌تواند در این زمینه نقش اساسی داشته باشد؛ زیرا دو برند از نظر تکنولوژیکی با هم سازگار هستند. سناریوهای مختلفی با ساختارهای مختلف وجود دارد. من معتقدم این مسئله در نیمه‌ی اول امسال توسط گروه تصمیم‌گیری خواهد شد. 

بلوم از موقعیت خوبی برای گفت‌وگو در این زمینه برخوردار است؛ زیرا علاوه بر هدایت پورشه، در هیئت مدیره گروه فولکس‌واگن AG نیز حضور دارد. طبق شایعات سال گذشته، سهام پورشه در ریمک می‌تواند از ۱۵٫۵ درصد فعلی به ۴۹ درصد افزایش یابد. سپس ریمک برند بوگاتی را تحویل می‌گیرد بدون اینکه پولی بین طرفین مبادله شود. ‌اکنون میت ریمک ۴۷٫۷ درصد از سهام ریمک را در اختیار دارد و گروه Camel و هیوندای موتور هر کدام ۱۴ درصد از سهام این خودروساز را در اختیار دارند.

خودروی الکتریکی ریمک سی تو / Rimac C-Two

ریمک پلتفرمی برای ابرخودروی برقی تولید کرده است که آن را به سایر خودروسازان از جمله پینین فارینا عرضه می‌کند. بلوم صرفه‌جویی در هزینه‌های پورشه را تأیید کرد و گفت:

پورشه قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ هزینه‌های خود را حدود ۱۰ میلیارد یورو (۱۲٫۱ میلیارد دلار) کاهش بدهد؛  این رقم در گذشته حدود ۶ میلیارد یورو بود.


آلمان یدک بزگترین مرجع لوازم یدکی خودروهای آلمانی

www.almanyadak.ir