پورشه ۹۱۸ اسپایدر به همراه فراری لافراری و مک لارن P1 جزو سه ابر خودرویی بود که عصر جدید خودروها را رقم زد و اخیراً یکی از ویدئوهای مربوط به شتاب گیری فوق‌العاده‌اش در فضای مجازی سروصدا کرده است.

ابر خودروی ۹۱۸ اسپایدر از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ و به تعداد ۹۱۸ دستگاه تولید شد. تا به اینجای کار می‌توان گفت خودروی یاد شده آخرین هایپرکار پورشه است که حتی با استانداردهای کنونی صنعت خودرو نیز پرفورمنس فوق‌العاده‌ای دارد. برای اثبات این ادعا می‌توانید ویدئوی انتهای مطلب را تماشا بفرمایید. در نگاه اول به نظر می‌رسد هایپرکار پورشه قدرت استاندارد ۸۷۵ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸۰ نیوتون متری دارد اما در آغاز ویدئو گفته می‌شود قدرت خودرو به ۸۸۷ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۲۴۰ نیوتون متر می‌رسد که احتمالاً ناشی از یک اشتباه فنی است. نیروبخش ابر خودروی جذاب پورشه پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۶ لیتری تنفس طبیعی برگرفته از خودروی مسابقه‌ای RS اسپایدر LMP2 بوده هرچند دو پیشرانه برقی و باتری ۶.۸ کیلووات ساعتی نیز وجود دارند.

پورشه 918 اسپایدر وایساخ

۹۱۸ اسپایدر در خط مستقیم همانند یک گلوله عمل می‌کند. شتاب گیری خودرو هیچ نشانی از کمبود ندارد و هایپرکار پورشه حتی در زمان رسیدن به مسافت ۸۰۰ متر نیز دوست دارد سرعت بگیرد. خودروی موردبحث می‌تواند این مسافت را با سرعت ۲۷۷.۸۶۷ کیلومتر در ساعت طی کند. دمای هوا در زمان شتاب گیری ۶ درجه بالای صفر بوده و باد ملایمی نیز از سمت شمال می‌وزیده است. دمای سطح آسفالت نیز در زمان شتاب گیری به ۱۲ درجه می‌رسید.

پورشه 918 اسپایدر وایساخ

خبرهای اخیر رسانه‌ها نشان می‌دهد پورشه به تولید جانشین ۹۱۸ اسپایدر فکر می‌کند هرچند چندین سال فاصله تا رونمایی آن فاصله‌ داریم. ژرمن‌ها معتقدند خودروی موردبحث از نسل جدید باتری‌ها باید استفاده کند هرچند هنوز مشخص نیست چنین خودرویی از قوای محرکه تمام برقی استفاده خواهد کرد یا قوای محرکه هیبریدی خواهد داشت. پورشه با سرعت بالایی آماده عرضه خودروهای برقی می‌شود. برای مثال ماکان بدون آلایندگی در سال ۲۰۲۴ از راه خواهد رسید و یک سال بعد نیز شاهد تولید جانشین برقی ۷۱۸ باکستر و کیمن خواهیم بود. همچنین قرار است کاین برقی نیز تولید شود و یک شاسی‌بلند سه ردیفه جدید با کد داخلی K1 هم در حال توسعه بوده هرچند باید گفت اسطوره پورشه یعنی ۹۱۱ تا اواخر دهه جاری میلادی از قوای محرکه برقی استفاده نخواهد کرد.

www.aparat.com/video/video/embed/videohash/KgawH/vt/frame?t=1

منبع:پدال