درحالی‌که پس از عملکرد ضعیف تیم مرسدس در فصل ۲۰۲۳ فرمول یک شایعاتی در مورد بازگشت جیمز آلیسون مطرح شده بود، توتو ولف این شایعات را رد کرده است.

پس از شروع ناامیدکنندهٔ مرسدس در فصل ۲۰۲۳ مسابقات فرمول یک، شایعاتی در مورد بازگشت جیمز آلیسون، مدیر فنی ارشد تیم مطرح شد اما حالا توتو ولف، رئیس تیم فرمول یک مرسدس این شایعات را رد کرده است. این در حالی است که پس از ابراز نارضایتی رانندگان از خودروی W14، گمانه‌زنی‌هایی در مورد دخالت آلیسون برای حل مشکلات خودرو مطرح شده بود. بااین‌حال، ولف تصریح کرده که نقش آلیسون در تیم تغییری نداشته است.

مرسدس در فصل جاری فرمول یک اصلاً شروع خوبی نداشته زیرا W14 از مشکلاتی مثل حداکثر سرعت کمتر از رقبا، بخش عقبی ناپایدار، چسبندگی کمتر و جایگاه نامناسب صندلی لوئیس همیلتون رنج می‌برد. این مشکلات زمزمه‌های بازگشت آلیسون به منصب قبلی خود برای رفع مشکلات خودرو را به دنبال داشت. وی پس از اینکه در سال ۲۰۲۱ روی خودروی W11 کار کرد، از سمت اصلی خود در تیم مرسدس کناره‌گیری کرد. ولف اما در گفتگو با اتواسپرت به این شایعات پایان داده است.

وی توضیح داده که آلیسون بخش مهمی از استراتژی بلندمدت تیم است اما در حال حاضر بیشتر روی پروژهٔ قایق‌های تیم اینیوس در مسابقات جام آمریکا کار می‌کند:

او (آلیسون) در استراتژی بلندمدت تیم نقش دارد اما فعالیت‌های دیگری مثل جام آمریکا انجام می‌دهد.

البته آلیسون به رهبری فنی تیم مرسدس ادامه می‌دهد و حتی در جلسهٔ پس از مسابقهٔ استرالیا هم شرکت کرده است:

او هرازگاهی در فرمول یک حاضر می‌شود و به این کار ادامه خواهد داد.

با اوصاف، باید دید شرایط مرسدس در ادامهٔ فصل ۲۰۲۳ چه خواهد شد و آیا می‌تواند فاصلهٔ خود را با ردبول کمتر کند یا نه.

منبع:پدال