طبق عادتی که خودروسازان آلمانی دارند، بی ام و M2 جدید با حضور در تست داینو نشان داده است قدرتی فراتر از ارقام اعلامی توسط کارخانه دارد. در واقع قدرت واقعی M2 چیزی بیشتر از ۴۵۳ اسب بخار اعلام شده توسط بی ام و خواهد بود.

همه می‌دانیم که بی ام و M2 مدل ۲۰۲۳ خودروی خاصی است چراکه یک محصول واقعی بخش M به شمار می‌رود و عملکردی درخور نام این بخش دارد. به تازگی ویدئویی توسط IND منتشر شده و در آن می‌توانیم تست داینوی محصول اسپرت ژرمن‌ها را ببینیم که نتایج جالبی را در برمی‌گیرد. این اولین باری نیست که پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی بی ام و قدرتی فراتر از انتظارات تولید می‌کند.

بی ام و M2 جدید

چند ماه قبل بود که تست داینوی بی ام و M4 CSL نشان داد این خودرو ۵۹۵ اسب بخار قدرت دارد یعنی ۵۳ اسب بخار بیشتر از رقم رسمی اعلام شده توسط کارخانه! پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی M2 که با M4 مشترک است بنا به گفته باواریایی ها ۴۵۳ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتون متر قدرت تولید می‌کند که ۴۸ اسب بخار بیشتر از نسل قبلی M2 کامپتیشن و ۸ اسب بخار بیشتر از مدل M2 CS است. اما تست داینوی IND نشان می‌دهد بی ام و قدرت خودروی خود را کمتر از حد واقعی اعلام کرده و پس از سه بار تست می‌توان گفت حداکثر قدرت خودرو به ۴۶۵ اسب بخار و گشتاور آن به ۵۵۸ نیوتون متر می‌رسد. اگرچه فاصله بین رقم واقعی و رقم اعلامی توسط بی ام و به اندازه آنچه که درباره M4 CSL دیده شده نیست اما بازهم فاصله محسوسی به نظر می‌رسد و به این فکر فرو می‌رویم که چرا ژرمن‌ها چنین عادتی دارند.

بی ام و M2 جدید

به‌هرحال باید گفت M2 جدید عملکرد خوبی دارد و برخی کارشناسان می‌گویند اگر شما M4 را دوست داشته باشید این خودرو را نیز دوست خواهید داشت. اگرچه هویت بی ام و M2 جدید نسبت به قبل اندکی تغییر کرده اما بازهم نشان می‌دهد نسخه‌ای کوچک‌تر و چابک‌تر از M4 بوده و از ویژگی‌های مشابه زیادی سود می‌برد. قیمت این خودرو از ۶۳,۱۹۵ دلار شروع می‌شود و بنابراین محصول ارزان‌قیمتی نیست. وزن خودروی یاد شده نیز به ۱۷۵۴ کیلوگرم می‌رسد که فقط چند کیلوگرم کمتر از M4 است. یکی از دلایل اصلی وزن نسبتاً بالای این خودرو به استفاده از پلتفرم CLAR مشابه با M4 مربوط می‌شود. البته باید گفت پرفورمنس خودرو بخش اعظم وزن بالای M2 را پنهان می‌کند به گونه‌ای که محصول اسپرت باواریا در عرض ۳.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد و صدای تولیدی پیشرانه ۶ سیلندر خطی آن نیز کاملاً یادآور محصولات مشهور این برند آلمانی است.

www.aparat.com/video/video/embed/videohash/DF50J/vt/frame?t=1


منبع:پدال