خانواده فولکس‌واگن اطلس به تازگی فیس لیفت شد و ژرمن‌ها همگام با آن از نسخه جدیدی به نام پیک ادیشن نیز رونمایی کردند. اطلس پیک ادیشن روی با برخی بهبودهای خود روی عملکردی بهتر در خارج از جاده و آفرود تمرکز دارد.

فیس لیفت فولکس‌واگن اطلس ۲۰۲۴ شامل برخی تغییرات در چراغ‌های جلو، کابین به‌روزتر، پیشرانه جدید و… است. این خودروساز همچنین در نمایشگاه نیویورک ۲۰۲۳ از اطلس پیک ادیشن رونمایی کرد که در واقع نسخه‌ای خشن‌تر از شاسی‌بلند سه ردیفه یاد شده خواهد بود. اگرچه فولکس‌واگن می‌گوید در طراحی مدل پیک ادیشن از کانسپت بیس کمپ ۲۰۱۹ الهام گرفته اما بهبودهای آفرود رخ داده در آن بسیار حداقلی هستند.

فولکس‌واگن اطلس پیک ادیشن

فولکس‌واگن اطلس پیک ادیشن از پوشش‌های پلاستیکی بیشتر در اطراف بدنه به منظور جلوگیری از خط و خش سود می‌برد و روف ریل و لاستیک‌های کاراتر به همراه رینگ‌های ۱۸ اینچی نیز در آن دیده می‌شوند. ژرمن‌ها می‌گویند بخش اعظم تغییرات رخ داده در این خودرو حداقلی هستند و تأثیر چندانی روی تجربه سواری اطلس نخواهند داشت. سایر تغییرات اعمال شده در مدل پیک ادیشن صرفاً تزئینی و بصری هستند. برای مثال رینگ‌های ۱۸ اینچی یاد شده از ظاهر مشکی براق سود می‌برند و زیر جلوپنجره نیز طرح منحصربه‌فرد X شکل دیده می‌شود تا این مدل را از سایر نسخه‌های اطلس متمایز کند. همچنین نشان‌های روی بدنه نیز به رنگ مشکی براق درآمده‌اند و روی پانل جلو نیز نشان پیک ادیشن دیده می‌شود. نهایتاً باید به رنگ جدید سبز آووکادو اشاره کنیم که فقط همین تریم جدید خواهد بود.

فولکس‌واگن اطلس پیک ادیشنفولکس‌واگن اطلس پیک ادیشنفولکس‌واگن اطلس پیک ادیشن

کابین نیز طرح و رنگ هماهنگی با بدنه دارد و در آن از پوشش چرم مشکی، عناصر خاکستری رنگ و دوخت متضاد نارنجی استفاده شده است. به این موارد باید الگوی متالیک مشکی منحصربه‌فردی را روی پانل درب‌ها اضافه کرد که باعث جدا شدن اطلس پیک ادیشن از نسخه‌های استاندارد می‌شود. همچنین لوگوی نورانی پیک ادیشن نیز روی داشبورد کار شده است. همانند دیگر اعضای خانواده اطلس، مدل پیک ادیشن از تکنولوژی‌های به‌روزتری استفاده می‌کند که شامل نمایشگر لمسی ۱۲ اینچی و پشت آمپرهای دیجیتال ۱۰.۳ اینچی است. اپل کارپلی و اندروید اتو بی‌سیم نیز به‌صورت استاندارد وجود دارد. نهایتاً باید گفت نیروبخش اطلس پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با ۲۶۹ اسب بخار قدرت و ۳۷۰ نیوتون متر گشتاور خواهد بود.

منبع: پدال