نویسنده: ابوالقاسم اسلامی (منبع:زومیت)


پروژه ترینیتی ۲۰۲۶ فولکس واگن، سرعت شارژ را چند برابر افزایش می‌دهد

پروژه ترینیتی ۲۰۲۶ فولکس واگن، سرعت شارژ را چند برابر افزایش می‌دهد

فولکس‌واگن قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ از پروژه‌ی خودروی الکتریکی و خودران ترینیتی رونمایی کند که سرعت شارژ خودرو را چند برابر افزایش می‌دهد و شعاع حرکتی را تا حد زیادی بیشتر می‌کند.

فولکس‌واگن نگاهی پرامید به آینده‌ی دورتر این شرکت دارد. استراتژی جدید شتاب‌دهی این شرکت با عنوان برنامه توسعه تجاری +Transform 2052 است که این خودروساز پنج سال پیش اعلام کرد. به گزارش موتوروان، «نقطه‌ی کانونی» استراتژی به‌روزشده‌ی فولکس‌واگن، خودرویی است که در تصویر می‌بینید.

فولکس واگن

پروژه‌ی فولکس‌واگن که ترینیتی (Project Trinity) نامیده می‌شود، در حقیقت یک خودروی الکتریکی است که به شکل سدان تولید می‌شود و قادر خواهد بود مطابق سطح ۴ فناوری خودران رانندگی کند. نام ترینیتی از کلمه‌ی لاتین «trinitas» گرفته شده و مخفف عبارت «tri-unity» به معنای سه واحد است. در این حالت، پروژه‌ی ترینیتی به معنای «پلتفرم الکتریکی تازه توسعه‌یافته با پیشرفته‌ترین نرم‌افزار، ساده‌سازی ساختار تأمین و تولید کاملاً شبکه‌ای و هوشمند در کارخانه اصلی ولفسبورگ» است.

سدان برقی و بدون آلایندگی فولکس‌واگن تا سال ۲۰۲۶ به خودروی تولیدی تبدیل نخواهد شد و مسئولان خودروساز آلمانی قصد دارند آن را در کارخانه‌ی ولفسبورگ تولید کنند. وقتی این خودروی الکتریکی رونمایی شود، از نظر فنی برای فناوری سطح ۴ رانندگی خودران آماده خواهد بود. این خودروساز حتی ترینیتی را به‌عنوان «ماشین زمان» توصیف می‌کند؛ زیرا به مردم فرصت و زمان بیشتر  می‌دهد و آن‌ها را از استرس کمبود وقت رها می‌کند.

فولکس‌واگن وعده‌ی بزرگ دیگری نیز داده که در مورد سرعت شارژ پروژه ترینیتی است. این خودروی برقی باتری‌های خود را «به سرعت سوخت‌گیری» شارژ می‌کند و از نظر شعاع حرکتی «استانداردهای جدیدی» پیش روی مردم قرار می‌دهد. البته هیچ یک از این عبارات با اعداد مشخص پشتیبانی نمی‌شوند و مشخص نیست خودروی الکتریکی آینده‌ی فولکس‌واگن می‌تواند با یک ‌بار شارژ، چه مقدار مسیر طی کند.

مسئولان فولکس‌واگن می‌‌گویند ترینیتی و سایر خودروهای الکتریکی آینده این شرکت در نمونه‌ها و مدل‌های بسیار کمتری تولید می‌شوند و قطعات مورد استفاده برای همه‌ی آن‌ها تقریباً استاندارد و یکسان خواهد بود. این بدان معنا است که مشتریان نسخه‌های کمتری برای انتخاب خواهند داشت؛ اما در خودروهای جدید «تقریباً همه چیز در داخل خودرو» از قبل بارگیری می‌شود و کاربران می‌توانند «در صورت درخواست» کارکردهای مورد نظر را فعال کنند.


فروشگاه آلمان یدک اولین و بزرگترین مرجع لوازم یدکی خودروهای آلمانی

www.almanyadak.com