نیل وین و داگ رولتا خبرنگاران مجله وات کار با پورشه تایکان یک رکورد عجیب را ثبت کردند. این دو نفر توانستند در عرض ۲۴ ساعت و با این خودروی الکتریکی از ۱۴ کشور دیدن کنند. اگرچه این رکورد به‌صورت رسمی تائید نشده اما بازدید از ۱۴ کشور فراتر از انتظارات این خبرنگاران بوده است. وین دراین‌باره گفته است:


من قبلاً می‌دانستم که برای رسیدن به هدف اولیه که بازدید از ۱۳ کشور در ۲۴ ساعت بود باید همه‌چیز به خوبی پیش برود؛ بنابراین شما می‌توانیم تصور کنید که وقتی تصمیم گرفتیم از ۱۴ کشور دیدن کنیم چقدر سورپرایز شدیم


پورشه تایکان

البته باید به این نکته اشاره داشت ثبت زمان‌های رسمی و تائید شده در جاده‌های عمومی با پورشه تایکان غیرممکن بوده ولی تحقیقات آن‌ها نشان می‌دهد هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند با یک خودروی الکتریکی و در عرض یک روز از ۱۴ کشور دیدن کند. آن‌ها این کار را با پورشه تایکان پرفورمنس باتری پلاس انجام داده‌اند. این رکورد بدون هرگونه تعجبی در اروپا شکسته شده چراکه مرز بین کشورهای اروپایی بسیار نزدیک به یکدیگر است. این سفر از هلند آغاز شده و آن‌ها از کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، فرانسه، آلمان، سوئیس، لیختن‌اشتاین، ایتالیا، اتریش، اسلوونی، مجارستان و بوسنی عبور کرده و نهایتاً به صربستان رسیده‌اند.

پورشه تایکان

به گزارش carscoops، این دو خبرنگار خودرویی در کل ۱۹۳۰ کیلومتر را با پورشه تایکان سفر کرده‌اند و سرعت متوسط آن‌ها ۸۰.۳ کیلومتر در ساعت بوده است. این رکورد در حالی ثبت شده که دو نفر در طول سفر خود هفت بار توقف کرده‌اند تا از شارژرهای فوق‌سریع ۳۵۰ کیلوواتی استفاده کنند. استیو هانتینگ فورد نویسنده وات کار می‌گوید:


مکرراً از خوانندگان مجله خود می‌شنویم که خودروهای الکتریکی مشکلات شارژ زیادی دارند و شعاع حرکتی آن‌ها کم است. در کل نظرات مثبتی درباره این خودروها مخصوصاً برای سفرهای طولانی وجود ندارد؛ اما این رکوردشکنی برجسته نشان می‌دهد سفرهای جاده‌ای در اروپا با آینده‌ای الکتریکی کاملاً میسر خواهند بود


پورشه تایکان

البته هنوز هم کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. علیرغم ثبت چنین رکوردی، نویسندگان وات کار می‌گویند اروپا هنوز هم نیازمند شارژرهای بیشتر و خودروهای الکتریکی قابل‌اعتماد و قابل‌مقایسه با نمونه‌های درون‌سوز است اما قطعاً این خودروها در آینده دستاوردهای زیادی خواهند داشت.

منبع:پدال