همین چند روز پیش بود که نسل جدید بی‌ام‌و سری ۵ در معابر عمومی و با چراغ‌های مدل نهایی تولیدی رؤیت شد. هنوز دیدن شکل کامل چراغ‌ها و گرافیک داخلی آن‌ها بسیار سخت است اما ما می‌توانیم شاهد هنرمندی برخی طراحان در تجسم فرم این خودرو و به ویژه چراغ‌های جلو باشیم. Kolesa.ru که تخصص ویژه‌ای در انتشار رندرهایی از خودروهای جدید دارد به تازگی بی‌ام‌و سری ۵ جدید را تجسم کرده است.

با توجه به تصاویر جاسوسی سری ۵ جدید و رندرهای منتشر شده می‌توانیم بگوییم به احتمال زیاد سدان شیک ژرمن‌ها چنین طراحی‌ای خواهد داشت. چراغ‌های جلوی این خودرو از سری ۳ فیس لیفت الهام گرفته‌اند اما شاخصه‌های سری ۲ کوپه نیز در آن دیده می‌شوند. ما می‌دانیم جلوپنجره کلیوی شکل سری ۵ جدید اندکی بزرگ‌تر از قبل خواهد بود اما قطعاً به بزرگی نمونه بکار رفته در M3 و M4 فعلی نخواهد بود.

باید گفت نمای عقب سری ۵ جدید طراحی بسیار متفاوتی نسبت به سری ۷ و i7 جدید خواهد داشت. سدان تازه‌نفس بی‌ام‌و سنتی‌تر عمل خواهد کرد و بچه وسط این خانواده خواهد بود تا با طراحی بسیار زیبا و شیک خود به ویژه در بخش عقب دل‌ها را جذب خود کند. شنیدن این خبر که بی‌ام‌و اقدام به حفظ سری ۵ تورینگ خواهد کرد قطعاً حس خوبی را در دنیایی پر از شاسی بلندها ایجاد می‌کند. همچنین شایعاتی درباره تولید دوباره M5 تورینگ به عنوان رقیب آئودی RS6 و مرسدس-ای ام جی E 63 S استیت شنیده می‌شود اما فعلاً چیزی تائید نشده است.

بی‌ام‌و سری ۵ جدید با پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی یورو ۷ و با سیستم‌های کمکی الکتریکی عرضه خواهد شد. احتمال دارد نسخه پلاگین هیبریدی این خودرو و حتی نسخه پلاگین هیبریدی M پرفورمنس با قدرت ۵۶۵ اسب بخاری تولید شود. گفته می‌شود پرچم‌دار خانواده یعنی M5 نیز با نیروگاه ۸ سیلندر هیبریدی در دسترس خواهد بود.

منبع:پدال