اگر یک شاسی‌بلند پرقدرت و لوکس را به دست برابوس بسپارید نتیجه چه خواهد بود؟ نتیجه تولد یک وانت پیکاپ پرقدرت و لوکس‌تر خواهد بود! در ابتدا باید دانست AMG G63 با وانت شدن بیگانه نیست و قبلاً شاهد مدل‌های متنوعی از آن بوده‌ایم. در واقع این تیونر مشهور دنیای خودرو اقدام به معرفی مدل ۸۰۰ ادونچر XLP در سال ۲۰۲۰ کرده بود. این وانت هم‌اکنون بازگشته و پرقدرت‌تر از همیشه ظاهر می‌شود. پدر این وانت جدید فقط ۷۸۹ اسب بخار قدرت داشت و از نظر برابوس فضا برای بهبود همواره وجود دارد.

نیروگاه ۸ سیلندر مرسدس هم‌اکنون حجم ۴.۴ لیتری دارد و دو توربوی آن نیز همانند توت‌فرنگی روی کیک محسوب می‌شوند. یک اگزوز سفارشی هم در نظر گرفته شده است. این وانت فاصله بین محوری بیشتری هم دارد. وانت موردبحث با عنایت به تغییرات رخ داده قدرت قابل‌توجه ۸۸۸ اسب بخاری و گشتاور فوق‌العاده ۱۲۵۰ نیوتون متری تولید می‌کند. البته گشتاور پیشرانه به خاطر تضمین دوام قوای محرکه به ۱۰۵۰ نیوتون متر محدود شده است.

با افزایش قدرت پیشرانه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به ۴.۴ ثانیه و حداکثر سرعت به ۲۱۰ کیلومتر در ساعت رسیده است. دلیل محدودیت سرعت نیز استفاده از لاستیک‌های ویژه خواهد بود. لاستیک‌های پیرلی اسکورپیون ATR با رینگ‌های فورج کاری شده ۲۲ اینچی همراه می‌شوند. قوس گلگیرهای بیرون زده از بدنه نیز طرح فیبر کربنی دارند تا ابهت دو چندانی به وانت برابوس ببخشند.

۹۰۰ XLP به لطف ارتفاع قابل‌توجه ۴۹ سانتی‌متری از سطح زمین واقعاً یک خودروی همه‌جارو است. برابوس ۱۱.۶ سانتی‌متر بر پهنای بدنه افزوده و طول کلی نیز با افزایش ۶۸.۹ سانتی‌متری برابر با ۵.۳۱ متر است. وینچ پرقدرت این خودرو نیز توانایی کشیدن ۴۵۰۰ کیلوگرم را دارد. برابوس ۹۰۰ XLP تنها به تعداد ۱۰ دستگاه و با قیمت قابل‌توجه ۶۵۸۶۲۵ یورو یا حدود ۶۹۰ هزار دلار تولید خواهد شد.

منبع: سایت پدال