اگر موفق به خریداری آخرین سری از سدان لوکس 12 سیلندر ساخت مرسدس‌بنز یعنی S65 AMG که مدتی پیش تحت سری Final Edition و به تعداد 130 دستگاه عرضه گردید نشده‌اید، بدانید که هنوز فرصت باقی است چراکه اکنون تعداد دیگری از این مدل و البته با برند میباخ آماده ورود به بازار است. این مدل که S650 Night Edition نامیده شده، تنها در تیراژ 15 دستگاه و در ایالات‌متحده عرضه خواهد شد تا نقش خودرویی لوکس‌تر از Final Edition S65 را ایفا نماید

پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری سدان میباخ 621 اسب‌بخار قدرت و 1000 نیوتن‌متر گشتاور تولید کرده و این خودروی لوکس را ظرف 4.6 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر برساعت می‌رساند ضمن این‌که حداکثر سرعت آن نیز به صورت الکترونیکی روی 250 کیلومتر برساعت محدود شده است.

هرچند عملکرد فنی این خودرو در جایگاهی پایین‌تر از مرسدس-آ‌ام‌گ S65 قرار می‌گیرد، اما در بسیاری موارد حرف‌هایی نیز برای گفتن دارد. غیر از رنگ مشکی Obsidian بدنه، طیف گسترده‌ای از امکانات رفاهی در کابین این محصول میباخ پیش‌بینی شده که از میان این فهرست بلندبالا می‌توان به مواردی همچون صندلی‌های مجهز به گرمکن، سردکن و ماساژور و سیستم تعلیق بادی اشاره کرد.

نسخه Night Edition از مرسدس-میباخ S65

راندن یک سدان 12 سیلندر محور-عقب که روکش فرمان آن از چوب تیره رنگ و چرم باشد کاری بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود اما از آن جالب‌تر می‌تواند نشستن در بخش عقب چنین خودروی اشرافی باشد، جایی که صندلی‌های راحت آن با زاویه پشتی 43 درجه‌ای و تنظیمات الکترونیکی نهایت راحتی را برای سرنشین فراهم می‌کنند.

قرار است مرسدس-میباخ S650 Night Edition با مدل 2020 و قیمت 242,950 دلار در نمایندگی‌های شرکت سازنده واقع در ایالات متحده به معرض فروش گذاشته شود. در پایان بد نیست به این نکته اشاره کنیم که قیمت این خودرو نسبت به AMG S65 Final Edition هفت هزار دلار گران‌تر بوده که مطمئناً در این رده از خودروها، تفاوت چشمگیری محسوب نمی‌شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

برگرفته شده از سایت با ما

تدوین و جمع آوری: آلمان یدک