پورشه ۹۱۱ GT3 RS جدید رکورد چشمگیری در نوربرگ‌رینگ ثبت کرده و سریع‌ترین خودروی تنفس طبیعی این پیست لقب گرفته است. این خودرو در نسخهٔ ۲۰.۸ کیلومتری نوربرگ‌رینگ تایم ۶ دقیقه و ۴۹.۳ ثانیه را ثبت کرده که ۱۰.۶ ثانیه از GT3 معمولی سریع‌تر است. با این زمان، GT3 RS تنها حدود یک ثانیه از مرسدس AMG GT بلک سریز کندتر بوده که قبلاً تایم ۶ دقیقه و ۴۸.۰ ثانیه را ثبت کرده بود.

هرچند این پورشه جدید همچنان ۶ ثانیه با GT2 RS مجهز به کیت منثی فاصله دارد اما از نسخهٔ استاندارد این خودرو سریع‌تر بوده که موضوع بسیار قابل‌توجهی است زیرا هم بلک سریز و هم GT2 RS هردو به پیشرانه‌های توربوشارژ بسیار قدرتمندی مجهز هستند. GT3 RS در نسخهٔ قدیمی و ۲۰.۶ کیلومتر نوربرگ‌رینگ نیز تایم ۶ دقیقه و ۴۴.۸ ثانیه را ثبت کرده است. در حال حاضر استاندارد رسمی برای تایم‌های نوربرگ‌رینگ نسخهٔ طولانی‌تر آن است اما اکثر لپ تایم‌های رسمی از دههٔ ۹۰ تا همین چند سال پیش در نسخهٔ کوتاه‌تر این پیست ثبت شده‌اند.

به‌عنوان‌مثال، پورشه ۹۱۸ اسپایدر مسیر کوتاه‌تر را ظرف ۶ دقیقه و ۵۷ ثانیه طی کرده است که این نشان می‌دهد شاسی و پکیج آئرودینامیک GT3 RS جدید چقدر هوشمندانه و پیشرفته طراحی شده‌اند. به گفتهٔ پورشه، بال بزرگ عقب و دیگر قطعات آئرودینامیکی این خودرو در سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت ۸۶۰ کیلوگرم داون‌فورس تولید می‌کنند. خودروی رکوردشکن همچنین به پکیج سفارشی وایساخ هم مجهز بوده که شامل رینگ‌های منیزیومی سبک‌وزن و لاستیک‌های میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲R می‌شود.

«یورگ برگمایستر» کسی که در این رکورد زنی پشت فرمان GT3 RS بوده و در توسعهٔ آن‌هم نقش داشته دراین‌باره گفته است:


ما به دلیل وزش باد شدید کمی داون‌فورس از دست دادیم ولی من همچنان از این دور زنی بسیار راضی هستم

منبع:پدال