نویسنده: امین نقی زاده (منبع: زومیت)


پورشه تایکان ۲۰۲۲ با رنگ‌های متنوع و امکانات جدید معرفی شد

پورشه تایکان ۲۰۲۲ با ارتقای مشخصات فنی و امکان سفارش طیف وسیعی از رنگ‌های گوناگون معرفی شد. اکنون تایکان سریع‌تر شارژ می‌شود و به سیستم دستیار پارگینگ هوشمند مجهز است.

پورشه با هدف به‌روز نگه‌داشتن مدل تایکان، نسخه معمولی و گرند توریسمو تایکان ۲۰۲۲ را با ارتقای مشخصات فنی و افزودن طیفی از رنگ‌های جدید و قدیمی وارد بازار خودروهای الکتریکی می‌کند. محصول جدید پورشه تا اواخر سال جاری میلادی در نمایندگی‌های آمریکایی پورشه عرضه خواهد شد.

تایکان ۲۰۲۲ از پیشرانه‌ای برقی با توان مدیریت دما و سیستم شارژ بهبودیافته استفاده می‌کند. سیستم Turbo Charging Planner باتری‌ها را گرم و با کوتاه‌کردن زمان شارژ، امکان شارژ سریع باتری‌ها در بهترین سطح شارژ را فراهم می‌کند. علاوه‌بر‌این، تایکان گرمای اضافی اجزای الکتریکی را برای تنظیم بهتر دمای باتری‌ها جمع‌آوری خواهد کرد. پورشه درباره سرعت شارژشدن تایکان درصورت به‌کارگیری سیستم مزبور، توضیحی ارائه نکرده است.

اگر به‌دنبال رنگ‌های متفاوتی هستید، گزینه‌های سفارشی و جدید رنگ‌آمیزی Sample و Sample Plus برایتان در نظر گرفته شده‌اند. گزینه Sample امکان انتخاب از میان ۶۵ رنگ گوناگون را فراهم می‌کند، از‌جمله رنگ‌های الهام گرفته‌شده از رنگ‌های قدیمی، مانند مهتاب آبی متالیک، سبز اسیدی، یاقوتی معدنی، آبی ریویرا و بنفش متالیک. گزینه Sample Plus به مشتریان اجازه می‌دهد که رنگ دلخواه خود را سفارش دهند.

تایکان اکنون به دستیار پارکینگ هوشمند مجهز شده است و امکان خروج از پارکینگ بدون حضور راننده در پشت فرمان وجود دارد. دستیار یادشده پارک دوبل را انجام می‌دهد و مالکان تایکان ۲۰۲۲ ویژگی مزبور را از داخل خودرو می‌توانند فعال کنند و با پیاده‌شدن از خودرو، به سیستم اجازه می‌دهند که کنترل را دراختیار بگیرد. مالکان می‌توانند تمام فرایند یادشده را ازطریق تلفن‌همراه هوشمند خود انجام دهند.

تایکان ۲۰۲۲ به‌عنوان خودرویی الکتریکی، پیشرفت عجیب کرده است و اکنون سیستم اطلاعات و سرگرمی آن از اندروید اتو پشتیبانی می‌کند. نسخه بی‌سیم اندروید اتو در تایکان وجود ندارد و مالکان آن باید تلفن هوشمند خود را به پورت USB-C متصل کنند. بسیار عجیب است که خودرویی همانند تایکان که به‌راحتی در میان گران‌قیمت‌های بازار قرار می‌گیرد، تاکنون به اندروید اتو مجهز نشده بود.

پورشه دستیار صوتی Voice Pilot را برای درک بهتر دستور‌العمل‌ها به‌روزرسانی کرده است. علاوه‌بر‌این، سرعت محاسباتی سیستم ناوبری ماهواره‌ای بهبود یافته است و به‌گفته پورشه، از گرافیک جدیدی برای فهم آسان‌تر اطلاعات استفاده می‌شود.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی خودروهای آلمانی با بیش از سه دهه تجربه در ارائه خدمات فنی خودروهای آلمانی.

www.almanyadak.com