با ادامهٔ رشد ارزش سهام پورشه، این شرکت رسماً به باارزش‌ترین خودروساز اروپایی تبدیل شده است. ارزش سهام پورشه هم‌اکنون به ۹۳ یورو رسیده که باعث شد ارزش کل این برند به ۸۵ میلیارد یورو برسد. بدین ترتیب، پورشه حالا فولکس‌واگن با ارزش ۷۷.۷ میلیارد یورویی را پشت سر گذاشته است. علاوه بر این، خودروسازانی مثل مرسدس بنز، ب‌ام‌و و استلانتیس هم ارزش کمتری نسبت به پورشه دارند. ارزش سهام پورشه در ابتدای هفته برای مدت کوتاهی به ۸۱ یورو کاهش یافت اما زمانی که بانک‌ها در عرضهٔ اولیهٔ سهام پورشه حدود ۳.۸ میلیون سهم به ارزش ۳۱۲.۸ میلیون یورو خریداری کردند، ارزش سهام افزایش یافت.

این سهام که بین ۲۹ سپتامبر تا ۴ اکتبر خریداری شده، از زمان عرضهٔ سهام پورشه در بورس، حدود ۱۱ درصد از کل حجم معاملات را تشکیل داده است. به گزارش CNN، تا چهار هفته پس از عرضه، ۱۴.۸۵ میلیون سهم به ارزش ۱.۲ میلیارد یورو برای خرید وجود خواهد داشت. بانک آمریکا یکی از بانک‌هایی است که سهام پورشه را با قیمتی بین ۸۱ تا ۸۲.۵ یورو خریداری کرده است. سخنگوی فولکس‌واگن دراین‌باره گفته است:


اطلاعات تورم اروپا و آمریکا، نگرانی‌های اخیر در مورد عرضهٔ انرژی در اروپا و تشدید جنگ اوکراین در پنجشنبهٔ گذشته منجر به نوساناتی در ارزش سهام شد.


پورشه در اواخر سپتامبر سهام خود را با قیمت ۸۲.۵ یورو در بورس فرانکفورت عرضه کرد زیرا گروه فولکس‌واگن تصمیم گرفت ۱۲.۵ درصد از سهام بدون حق رأی این شرکت را به عرضهٔ عمومی بگذارد. این کار تقریباً ۹.۴ میلیارد یورو عاید این شرکت می‌کند. این مبلغ چشمگیر بین سهامداران قبلی توزیع می‌شود و به انتقال فولکس‌واگن به خودروهای تمام الکتریکی کمک می‌کند.

منبع:پدال