آئودی RS3 یکی از قوی‌ترین هاچ‌بک‌های بازار محسوب می‌شود اما حالا سازندۀ آلمانی با معرفی نسخهٔ ویژه‌ای بنام پرفورمنس ادیشن، این خودرو را حتی قوی‌تر کرده است. در سینهٔ این هاچ‌بک آتشین همان پیشرانهٔ ۲.۵ لیتری پنج سیلندر توربو قرار دارد اما حالا به لطف ۰.۱ بار افزایش بوست توربو و تغییراتی در سیستم اگزوز، قدرت آن به ۴۰۷ اسب بخار افزایش پیدا کرده است. بااین‌حال، گشتاور موتور ثابت مانده و همچنان ۵۰۰ نیوتن متر است و انتقال نیرو هم از طریق همان گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه به هر چهارچرخ منتقل می‌شود.

RS3 پرفورمنس ظرف ۳.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و در صورت تجهیز به پکیج سفارشی RS پلاس داینامیک، حداکثر سرعت آن به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند که این هاچ‌بک داغ را به سریع‌ترین خودرو در کلاس خود تبدیل خواهد کرد. RS3 پرفورمنس به کمک‌فنرهای تطبیقی جدیدی مجهز شده و روی رینگ‌های ۱۹ اینچی متمایزی به رنگ خاکستری مات قرار گرفته است که با لاستیک‌های پیرلی P Zero تروفئو R پوشیده شده‌اند. ترمزهای کربن سرامیکی هم در این نسخه به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند.

در بیرون، آئودی برای این نسخهٔ ویژه دیفیوزر مشکی‌رنگی در عقب به همراه نشان‌های مشکی را در نظر گرفته است درحالی‌که رنگ‌هایی مثل آبی نوگارو (خودروی داخل تصاویر)، خاکستری دیتونا، خاکستری آرو و مشکی سبرینگ برای آن قابل انتخاب خواهد بود. در داخل RS3 پرفورمنس نیز شاهد صندلی‌های اسپرت استاندارد با چرم ناپا به همراه ‌تریم آبی مرکاتو هستیم که در همه‌جا از کمربندهای ایمنی گرفته تا رو دری‌ها و دوخت صندلی‌ها دیده می‌شود. روی داشبورد در سمت سرنشین نشان ویژه‌ای حاوی شمارهٔ ساخت خودرو به چشم می‌خورد و نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی ۱۰.۱ اینچی هم به پس‌زمینهٔ فیبر کربنی مجهز شده است.

از آئودی RS3 پرفورمنس تنها ۳۰۰ دستگاه ساخته می‌شود که هیچ‌کدام در ایالات‌متحده عرضه نخواهند شد. قیمت این هاچ‌بک آتشین از ۸۷ هزار یورو آغاز می‌شود و اوایل سال ۲۰۲۳ به دست خریداران خواهد رسید.

منبع:پدال