اولین مرسدس بنز GL در کلاس شاسی بلند اندازه بزرگ (Full size SUV) سال ۲۰۰۶ معرفی شد. این خودرو از سال ۲۰۱۵ با نام GLS تولید می‌‌شود و مدل‌های متنوع با توانایی متفاوت دارد. علاوه‌بر پیشرانه‌های قدرتمند AMG، امکانات ویژه با برند میباخ هم برای GLS قابل سفارش هستند.

ارزان‌ترین GLS در بازار جهانی، به قیمت ۸۲ هزار دلار فروخته می‌شود. مدل AMG GLS63 آستانه قیمت ۱۴۰ هزار دلار دارد؛ درحالی‌که هزینه خرید GLS میباخ، ۱۷۰ تا ۲۷۰ هزار دلار است.

2022 Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC BRABUS 800

برای علاقه‌مندان شاسی‌بلندهای لوکس و تقویت‌شده، مدل AMG GLS63 اهمیت زیادی دارد. این نمونه با موتور ۴ لیتر توئین توربوشارژ، قدرت ۶۰۳ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتن‌متر ارائه می‌کند تا سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت ۴/۲ ثانیه فراهم شود. وزن خالص AMG GLS63 استاندارد، ۲۷۰۰ کیلوگرم است اما می‌تواند با وجود ارتفاع سقف ۱/۸۵ متر، به نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر برساعت برسد.

نمای کابین مرسدس GLS برابوس

برابوس به عنوان مهم‌ترین شرکت تیونینگ مستقل برای خودروهای مرسدس بنز شناخته می‌شود. این مجموعه در سال‌های اخیر، توجهی ویژه به شاسی‌بلندها نشان داده و GLS63 را تقویت کرده است. حالا بزرگ‌ترین شاسی بلند مرسدس بنز با تیونینگ برابوس، ۸۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. این مدل در زمان ۳/۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و نهایت سرعت محدودشده به ۲۸۰ کیلومتر برساعت فراهم می‌کند.

مرسدس GLS برابوسبه‌تازگی کارشناسان کانال یوتیوب AutoTopNL فرصت پیدا کرده‌اند تا بررسی مرسدس AMG GLS63 برابوس را انجام دهند. در ویدئوی منتشر شده از این گروه هلندی، شتاب‌گیری عالی و استقامت بسیار خوب در سرعت‌های بالاتر از ۲۰۰ کیلومتر برساعت به خوبی دیده می‌شود.

مرسدس AMG GLS63 برابوس، محصولی سفارشی است که به درخواست مشتریان ویژه تولید می‌شود. براساس اطلاعات موجود، حمع هزینه خرید و تیونینگ این شاسی‌بلند، به ۳۰۰ هزار دلار می‌رسد.

منبع:پدال