مرسدس‌بنز SLR مک‌لارن زمانی به‌عنوان یکی از سریع‌ترین، قوی‌ترین و گران‌ترین خودورهای جهان شناخته می‌شد و حال با ورود به عصر الکتریکی، از همیشه ارزشمندتر شده است… در دوره‌ای خاص، ارزش مرسدس‌بنز SLR مک‌لارن راک مانده بود و افزایش بسیاری کمی داشت. در چند سال گذشته اما این روند تغییر کرده و قیمت این خودرو افزایش چشمگیری داشته است. SLR مکلارن زیر یکی از ارزشمندترین نمونه‌های موجود در بازار است.

مجموعه «Bring a Trailer» این خودروی خاص را برای فروش به حراج گذاشته است. این SLR مک‌لارن ۷۲۲S رودستر که به‌صورت محدود تولید شده به‌مناسب پیروزی «سر استرلینگ ماس» در مسابقات «مایل میلیا» ایتالیا در سال ۱۹۵۵ ساخته شده است و درحالی به فروش می‌رسد که تنها ۸ هزار کیلومتر کارکرد دارد. هنوز ۶ روز تا برگزاری این حراجی باقی مانده است اما مزایده‌کنندگان از قیمت ۷۰۰ هزار دلار نیز فراتر رفته‌اند.

بخش بیرونی این SLR با رنگ سیاه کریستالی کهکشانی متالیک مزین شده است. همراهی رینگ‌های ۱۹ اینچی تیره که درون تایرهای میشلین پایلوت اسپرت ۲۵۵/۳۵ نشسته‌اند، به آن جلوه‌ای منحصربه‌فرد بخشیده است. کالیپرهای ترمز این کوپه قدرتمند سرخ‌رنگ هستند و در همخوانی کاملی با اجزای فیبرکربنی بدنه مانند اسپلیتر و دیفیوزر عقب دارند.

درون کابین این SLR مک‌لارن شاهد استفاده از صندلی‌های فیبرکربنی با روکش چرمی و دوخت سرخ، ورودی‌های میکروفیبر و نشان «۷۲۲» هستیم. درها، داشبورد و کنسول میانی نیز به آرایه‌های فیبرکربنی مزین شده‌اند که با سایر بخش‌های لوکس این خودرو یکپارچه هستند. از دیگر ویژگی‌های شاخص این خودرو می‌توان به سیستم صوتی باس و تهویه‌مطبوع دو منطقه‌ای خودکار اشاره کرد.

این مدل هم مانند سایر SLR مک‌لارن‌های ۷۲۲ نیروی خود را از یک موتور ۵.۴ لیتری V8 سوپرشارژ می‌گیرد که ۶۴۱ اسب بخار قدرت و ۸۲۰ نیوتن متر گشتاور را از طریق یک جعبه‌دنده سرعتی خودکار به چرخ‌های عقب آن منتقل می‌کند. براساس مشخصات این خودرو در حراجی پیش رو، این SLR در سال ۲۰۲۱ یک‌بار سرویس شده و برخی از پیچ‌های کاپوت، کمربند لوازم، شمع‌های موتور به همراه سیم‌های مربوط به آن با نمونه جدید تعویض شده‌اند. نظر شما درباره SLR مک‌لارن چیست؟ آیا شما حاضرید یک ابرخودروی برقی جدید و قدرتمند را به‌خاطر این SLR کنار بگذارید؟!

منبع:پدال