زمانی که شما تیمی از طرفداران پر و پا قرص خودرو از جمله تیم EA گیمز و اسپید هانترز را دور هم جمع می‌کنید نتیجه نهایی آن چیزی نخواهد بود که توسط برخی برندها دیکته شود. نه! هدف اصلی نید فور اسپید بسیار ساده است: الهام بخشیدن به گیمرها و تمامی دوستداران خودرو در سراسر جهان… در بازی نید فور اسپید آنباند به یک خودرو بیش از همه پرداخته شده است: مرسدس بنز ۱۹۰E. شاید در نگاه اول این خودرو خیلی به چشم نیاید اما قطعاً پرداخت به آن ارزشش را خواهد داشت. این خودرو از پیشرانه ۲.۳ لیتری کاسورث و گیربکس ۵ سرعته دستی استفاده می‌کند. قبل از آنکه حرفی از سری جدید بازی نید فور اسپید به میان بیاید یکی از اعضای تیم اسپید هانترز آن را در سال ۲۰۱۸ و در وضعیتی نامناسب پیدا کرد. در آن زمان حتی ایده اولیه نید فور اسپید آنباند شکل نگرفته بود.

مرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190E

ابتدا بیایید نگاهی به این مرسدس بنز در نید فور اسپید بیندازیم. خودروی موردبحث در بحث کیت آیرودینامیکی به‌صورت مستقیم از مرسدس بنز ۱۹۰E 2.5-16 Evo II الهام گرفته است و رینگ‌های سه‌تکه‌ای آن نیز طرح خاصی دارند. کابین نیز دارای صندلی‌های ریکارو، پانل‌های درب سبک‌وزن و رول کیج ۶ نقطه‌ای است. استفاده از سیستم تعلیق بادی نیز باعث کاهش ارتفاع ۱۹۰E می‌شود. واضح‌ترین تغییر نیز بدنه‌ای دو رنگ است که در واقع باعث ایجاد دو شخصیت می‌شود. هر طرف خودرو وضعیت متفاوتی را به نمایش می‌گذارد.

مرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190E

اما مرسدس بنز ۱۹۰E چگونه انتخاب شد؟ ریچارد فیشر انسان فوق‌العاده‌ای است. او دارای یکی از بهترین کلکسیون‌های خودرویی دنیا بوده و فروشنده خودرو نیز به شمار می‌رود. زمانی که او می‌گوید همه‌چیز برای فروش مهیاست پس بنابراین شرایط خوبی وجود دارد. فیشر همچنین با نید فور اسپید بیگانه نیست و نه تنها در این بازی حضور داشته بلکه پورشه ۹۶۴ او نیز در سال ۲۰۱۵ قهرمان این بازی بوده است.

مرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190E

زمانی که یکی از اعضای تیم اسپید هانترز در سال ۲۰۱۸ از کلکسیون خودرویی فیشر بازدید می‌کرده با این مرسدس بنز ۱۹۰E آشنا می‌شود. خودروی موردبحث در آن از کیت بدنه کارخانه‌ای ۱۶V، رینگ‌های بزرگ‌تر و… استفاده می‌کرد. او در نهایت این مرسدس بنز را انتخاب کرده و البته به دنبال اعمال تغییراتی در آن است. ۱۹۰E سپس راهی نوربرگ رینگ می‌شود و در این پیست از لاستیک‌های نیمه چسبان، دامپرهای مسابقه‌ای، صندلی‌های ریکارو … استفاده می‌کند. تا این نقطه از کار مرسدس بنز ۱۹۰E برای بازی نید فور اسپید آنباند انتخاب شده است اما همه‌گیری کرونا باعث تعویق توسعه بازی می‌شود؛ بنابراین زمان برای گرفتن هزاران عکس از این خودرو و ضبط صدای آن مهیا می‌شود.

مرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190E

اگرچه این فرایندی بسیار زمان‌بر است اما برای هر خودرویی که می‌خواهد در نید فور اسپید حضور یابد الزامی است. متغیرهای دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند. شما باید لیستی جذاب از خودروها را داشته باشید اما برخی خودروسازان اجازه این کار را نمی‌دهند و برخی هم به نمایش مدل‌های جدیدتر علاقه‌مند هستند. همچنین برخی برندها با بازی‌سازان دیگر قرارداد دارند و… مشکلاتی از این دست. همچنین بازی‌های مسابقه‌ای باید در حد امکان جمعیت زیادی را تحت پوشش قرار دهند که شامل ماشین بازهای واقعی و گیمرها هستند. پاسخگویی به تمامی این نیازها کار دشواری خواهد بود. نید فور اسپید آنباند لیست مفصلی از خودروها را دارد اما از جمله خودروهای کلاسیک می‌توان به بی ام و M1، بیوک GNX و حتی ولوو ۲۴۲ اشاره کرد. البته فروش یک بازی جدید با کاور ولوو ۲۴۲ کار راحتی نخواهد بود، حتی برای نید فور اسپید!

مرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190E

یکی از کارگردان‌های این بازی درباره ۱۹۰E می‌گوید:


انتخاب این خودرو به‌طور سورپرایز کننده‌ای راحت و ساده بود. تا زمان توسعه بازی ما راکی را به عنوان شخصیت اصلی داشتیم و بنابراین خواهان خودرویی بودیم که استایل و شخصیت او را به نمایش بگذارد. او علاقه خاصی به برخی خودروهای کلاسیک آلمانی دارد و بنابراین به ما در کنار گذاشتن گزینه‌های دیگر کمک کرد


مرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190E

او ادامه می‌دهد:


می‌دانم به چه فکر می‌کنید: بی ام و M3 E30. این خودرو هم گزینه خوبی بود اما حس می‌کردیم بیش از اندازه انتخابی بدیهی است. ۱۹۰E اما گزینه بسیار جذابی به نظر می‌رسد و خاص‌تر است


مرسدس بنز 190E

تبدیل خودرویی استوک به یک شاهکار مجازی کار سختی به نظر می‌رسد اما می‌توانید از اعضای تیم تولید این بازی تشکر کنید. جراحی ساختاری خودرو با هدایت جان بروستر انجام شد. او بخش اعظم کار خود را صرف توسعه نمونه‌های اولیه پورشه ۹۱۱ و فولکس‌واگن بیتل کرده اما علیرغم اینکه مرسدس بنز ۱۹۰E خودرویی قدیمی به شمار می‌رود اما تجربه کافی برای این کار را دارد. تا اینجای کار زمان‌بندی بازی به اواسط سال ۲۰۲۲ رسیده و تنها ۲ ماه با پایان کار فاصله وجود دارد و اینجاست که ۱۹۰E باید کاملاً آماده سواری باشد چراکه قهرمان داستان ما مجسمه‌ای ساکن نخواهد بود.

مرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190E

در این فرایند دشواری‌هایی نیز وجود داشت. برای مثال سیستم تعلیق بادی را در نظر بگیرید. برای نصب رینگ‌ها و کیت بدنه این سیستم تعلیق باید در ابتدا نصب می‌شد اما پیش از این کار کف سفارشی و قطعات بخش عقب باید برش می‌خورد تا سیستم تعلیق بتواند سر جای خود قرار گیرد. هرگونه تأخیر نیز باعث تأثیر منفی روی کار دیگر بخش‌ها می‌شد و این در حالی بود که زمان به سرعت می‌گذشت. با تکمیل بدنه و نصب کیت بدنه Evo II سریع‌ترین و راحت‌ترین گزینه استفاده از پوشش وینیل روی بدنه بود. البته استفاده از دو رنگ روی بدنه کار راحتی نبود چراکه رنگ مشکی همیشه عمق بیشتری دارد و یکی از واضح‌ترین چالش‌ها به اطمینان از هماهنگی دو رنگ در کنار یکدیگر مربوط می‌شود. همین جدایی در سپر، سقف، صندوق و اسپویلر نیز باید به خوبی رعایت شود.

مرسدس بنز 190E

در نهایت پس از گذشت دو ماه و صرف صدها ساعت کار طاقت‌فرسا، مرسدس بنز ۱۹۰E تکمیل‌شده و شبیه رندر اولیه به نظر می‌رسد؛ اما شباهت ظاهری کافی نیست و این مرسدس باید سواری خوبی داشته باشد. به خاطر اینکه هدف نهایی از تولید این خودرو نمایش در موزه نبوده بنابراین خودرو به راکی تحویل داده شد و او نیز تست‌ها را انجام داد. دو روز نیز صرف تنظیم سیستم اگزوز و دیفیوزر شد تا در نهایت خودرو حالت نهایی را به دست آورد.

مرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190Eمرسدس بنز 190E

منبع:پدال