آرزوی آرنولد شوارتزنگر به حقیقت تبدیل شده است؛ چراکه مدیرعامل شرکت مرسدس‌بنز، «اولا کلنویس»، چندی پیش در رسانه‌ها اعلام کرد که شاسی‌بلند برقی کلاس G، اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی معرفی خواهد شد. آقای کلنویس معتقد است که نسخه برقی SUV محبوب مرسدس‌بنز توانایی‌های زیادی خواهد داشت و توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

مدیرعامل این برند آلمانی می‌گوید که پاییز سال گذشته سوار نمونه اولیه این خودرو شده و از تجربه سواری آن، نهایت لذت را برده بوده است. او کلاس G برقی را در مرکز آزمایش «گرز» در اتریش، بررسی کرده بود؛ جایی که موتور احتراق‌داخلی کلاس G مونتاژ می‌شود. او پس از سواری این خودرو گفته که رانندگی آفرود از این پس باید با خودروهای برقی انجام شود.

تغییر مسیر تولید کلاس G برقی و حذف نسخه بنزینی به چندین سال گذشته باز می‌گردد که مرسدس‎‌بنز از سرنوشت این خودرو اطمینان نداشت و امکان داشت آن را کنار بگذارد. مدیرعامل این مجموعه در سال ۲۰۱۹ عنوان کرد که با راه جدیدی که مرسدس‌بنز در پیش گرفته است، کلاس G به‌عنوان یکی از پایه‌های اصلی این برند به شمار خواهد رفت. اشتوتگارتی‌ها هنوز اطلاعات موثقی درباره تولید کلاس G برقی ارائه نکرده‌اند بنابراین نام نهایی این خودرو و پیروی آن از زیربرند EQ مرسدس هنوز در هاله ابهام قرار دارد.

زمانی که خبرنگاران از زمان دقیق عرضه کلاس G پرسیدند، کلنویس از عبارت «به‌زودی در سینمای خانگی شما» استفاده کرد؛ شاید این جمله یک شوخی بوده باشد اما امکان حضور کلاس G برقی در یک فیلم سینمایی یا سریال، آن هم پیش از معرفی رسمی آن کاملا محتمل است. از آنجا که آرنولد شوارتزنگر علاقه خاصی به کلاس G برقی نشان داده است، چه بسا او اولین راننده این خودرو باشد. نظر شما درباره برقی‌شدن یکی از افسانه‌ای‌ترین و اصیل‌ترین خودروهای تاریخ جهان چیست؟ آیا کلاس G برقی به اندازه نمونه احتراق‌داخلی جذاب خواهد بود؟!

منبع:پدال