بررسی آمار فروش مرسدس بنز نشان می‌دهد که از هر ۲ دستگاه مرسدس فروخته شده در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ تقریبا ۱ دستگاه در بازار چین فروخته شده است.

مرسدس بنز در سه ماهه سوم سال جاری ۵۲۰،۱۰۰ دستگاه خودرو به مشتریان تحویل داد و از این تعداد، بخش درخورتوجهی در چین فروخته شد. فروش خودروساز آلمانی در این سه ماهه منتهی به سپتامبر ۲۰ درصد رشد داشت و از ۴۳۴،۸۰۰ دستگاه در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ به مقدار کنونی رسید. به گزارش carscoops، تقاضای مناسب برای محصولات این خودروساز، مجموع فروش امسال مرسدس را به ۱،۵۱۸،۲۰۰ دستگاه رساند. این ارقام شامل فروش مرسدس کلاس V، کلاس T و EQV تمام الکتریکی می‌شود.

چین همچنان یکی از مهم‌ترین بازارهای برند آلمانی است. مرسدس در دوره ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۶،۸۰۰ دستگاه خودرو در این کشور فروخت. فروش مرسدس بنز در چین به راحتی از اروپا با تحویل ۱۵۲،۷۰۰ دستگاه و آمریکای شمالی با فروش ۸۳،۲۰۰ دستگاه پیشی گرفت. در واقع، تحویل خودرو در چین تقریباً سه برابر ۷۲،۴۰۰ خودروی فروخته شده در ایالات متحده طی سه ماهه سوم امسال بود.

مرسدس بنز / Mercedes Benz

فروش مرسدس در چین طی سه ماهه اخیر از مقدار ۱۵۰،۶۰۰ دستگاه خودرو در مدت مشابه سال گذشته، ۳۷ درصد افزایش یافت. با وجود این، فروش چین در واقع با ۵ درصد کاهش نسبت به ۹ ماه اول سال ۲۰۲۱ به ۵۶۲،۶۰۰ دستگاه رسیده است. ناگفته نماند تمامی این ارقام فروش توسط مرسدس بنز به نزدیک‌ترین عدد گرد شده است.

بریتا سیگر، عضو هیئت مدیره گروه مرسدس بنز و مسئول بازایابی و فروش این خودروساز گفت:


در یک محیط تجاری چالش‌برانگیز که عمدتاً با کمبود مداوم نیمه هادی‌ها تعریف می‌شود، ما همچنان شاهد تقاضای زیاد برای محصولات مرسدس بنز هستیم که منجر به بهترین آمار فروش سه‌ماهه در سال جاری می‌شود. مشتریان ما می‌توانند با شاسی‌بلندهای EQS و EQE که برای اولین بار ۱۶ اکتبر در پاریس رونمایی خواهند شد، یک وسیله نقلیه کاملاً الکتریکی را در هر کلاس تولیدی از مرسدس بنز انتخاب کنند. ما انتخابی از هشت مدل تمام برقی مرسدس بنز را برای مشتریان ارائه می‌دهیم که بیش از هر یک از رقبایمان است.


دقیقاً ۷۲،۳۸۹ دستگاه خودروی سواری مرسدس در ایالات متحده به مشتریان تحویل داده شد؛ در حالی که ۱۵،۲۹۳ دستگاه ون مرسدس بنز در مشابه فروخته شده است. این ارقام افزایش ۲۳/۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

محبوب‌ترین مدل مرسدس در ایالات متحده، GLC با فروش ۱۹،۴۵۶ دستگاه است و پس از آن GLE با ۱۳،۸۰۲ دستگاه و کلاس C با ۸،۹۸۰ وسیله نقلیه تحویل‌شده به مشتری قرار دارند.

منبع:پدال