تیونینگ آلمانی به نام «Oettinger»، به مناسبت بیستمین سالگرد معرفی گلف، از مجموعه بهبودهای ظاهری جدیدی برای آخرین نسل هاچبک فولکس‌واگن رونمایی کرد. این کیت بدنه قابل استفاده در تمامی گلف‌های نسل هشتمی و نسخه‌های GTi است.

فولکس‌واگن گلف R به‌خودی‌خود به سپرها و چرخ‌های مخصوص خود مجهز شده است که آن را از سایر ندل‌های پایین‌رده متمایز می‌کند. مسئله اینجاست که با کمی دقت در طراحی آن، متوجه می‌شوید که هنوز هم جا برای پیشرفت و حتی تغییر دارد. Oettinger با درک این مهم و با بهره‌وری از کیت بدنه خود، بدون دورشدن از زبان طراحی اصلی فولکس‌واگن چاشنی ظاهری گلف را افزایش داده است.

این کیت جدید که در تصاویر کامپیوتری تازه منتشر شده، بخش‌هایی چون اسپلیتر، تیغه‌های آیرودینامیک روی سپر، افزونه آیرودینامیک گلگیر جانبی، بخش اضافه دیفیوزر و اسپویلر را تغییر داده است. از تغییرات دیگر این خودرو می‌توان به ارتفاع به‌مراتب پایین‌تر آن نسبت‌به نمونه‌های عادی و رینگ‌های جدید آلیاژی اشاره کرد که ۸ کیلوگرم از وزن این خودرو را کاهش داده است. Oettinger برای تکمیل این بسته از کالیپرهای ترمز جدیدی استفاده کرده است.

سازنده مدعی است که نصب این اجزا بسیار آسان است و می‌توان آن‌ها را روی گلف مجهزبه «Performance Package» نیز نصب کرد. تنها استثنا دیفیوزر عقب محسوب می‌شود که برای مدل‌های بدون قلاب یدک‌کشی قابل استفاده است. Oettinger موتور این مدل را دست‌نخورده باقی گذاشته بنابراین خبری از افزایش قدرت یا گشتاور نیست.

نسل کنونی گلف R به یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ بنزینی مجهز است که در مدل استاندارد و مدل اروپایی خود به‌ترتیب ۳۱۵ و ۳۲۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این قدرت نهایتا از طریق جعبه‌دنده ۷ سرعتی DSG و به‌واسطه یک سیستم AWD پیشرفته به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. نسخه اروپایی این خودرو از جعبه‌دنده متفاوت ۶ سرعتی سود می‌برد.

تیونینگ Oettinger هم‌اکنون پیش‌فروش کیت بدنه خود را آغاز کرده است تا نخستین محصولاتش را در چهارک اول سال آینده به دست مشتریان برساند. قیمت کل پکیج به‌جز رینگ‌های آلیاژی برابر ۲۷۸۳ دلار به‌علاوه ۱۰۸۹ دلار برای رنگ سیاه براق است. هر خریدار می‌تواند هر بخش از این کیت را به‌صورت جداگانه نیز خریداری کند. Oettinger به مشتریان اجازه داده تا با سفارش زودهنگام از تخفیف ۲۰ درصدی بهره‌مند شوند.

منبع:پدال