نویسنده: ابوالقاسم اسلامی (منبع: زومیت)


 سدان برقی مرسدس بنز EQS ارزان‌تر از S کلاس ۲۰۲۲ با امکانات مشابه است

قیمت تیپ‌های خودروی الکتریکی مرسدس بنز EQS مدل ۲۰۲۲ مشخص شد و مقایسه‌ی قیمت‌ها نشان می‌دهد که سدان برقی مرسدس بنز ارزان‌تر از S کلاس ۲۰۲۲ با امکانات مشابه است.

 2بنر ایرانی کارت

قیمت مرسدس بنز EQS مدل ۲۰۲۲ از ۱۰۲,۳۱۰ دلار (به‌علاوه ۱۰۵۰ دلار هزینه حمل تا مقصد) شروع می‌شود و پاییز امسال وارد بازار ایالات متحده خواهد شد. به گزارش موتوروان، طراحی بیرونی صاف و فضای داخل کابین مجهز به مدرن‌ترین فناوری‌های روز دنیا در خودروی الکتریکی پرچم‌دار این برند برای مشتریان می‌تواند عاملی جذاب باشد و اکنون فهرست کامل قیمت تمام تیپ‌های مرسدس بنز EQS در آمریکا در دسترس قرار گرفته است.

مرسدس بنز EQS در تیپ‌های پریمیوم (Premium)، اکس‌کلوسیو (Exclusive) و پینکل (Pinnacle) موجود است. خریداران می‌توانند مدل 450+ تک‌موتوره را با پیشرانه عقب با قدرت ۳۲۹ اسب بخار و گشتاور ۵۵۰ نیوتن‌متر انتخاب کنند. همچنین مدل دوموتوره و چهار چرخ محرک 580 4Matic با قدرت ۵۱۶ اسب بخار و گشتاور ۸۲۸ نیوتن‌متر وجود دارد. هر دو مدل دارای باتری ۱۰۷٫۸ کیلووات ساعت هستند.

مرسدس بنز هنوز ظرفیت پیمایش تخمینی این مدل‌ها را طبق استاندارد EPA ارائه نکرده است؛ اما در آزمایش WLTP، کارآمدترین نسخه می‌تواند ۷۸۴ کیلومتر (۴۸۷ مایل) را با یک‌ بار شارژ طی کند. انتظار می‌رود ظرفیت پیمایش تمام تیپ‌های این خودروی الکتریکی طبق استاندارد آمریکایی‌ها، در زمان‌های نزدیک به عرضه خودرو مشخص و منتشر شود.

فهرست قیمت تیپ‌های مختلف مرسدس بنز EQSمدلتیپقیمت (با احتساب هزینه حمل در مقصد)

EQS 450+پریمیوم۱۰۲,۳۱۰ دلار
EQS 580 4MATICپریمیوم۱۱۹,۱۱۰ دلار
EQS 450+اکس‌کلوسیو۱۰۵,۷۱۰ دلار
EQS 580 4MATICاکس‌کلوسیو۱۲۲,۵۱۰ دلار
EQS 450+ Sedanپینکل۱۰۸,۵۱۰ دلار
EQS 580 4MATICپینکل۱۲۵,۳۱۰ دلار

برای مقایسه بد نیست بدانید که قیمت مدل پایه مرسدس بنز S کلاس ۲۰۲۲ از ۱۰۹,۸۰۰ دلار (بدون هزینه‌ی حمل در مقصد) شروع می‌شود. این باعث می‌شود مدل پایه‌ی EQS حدود ۷۴۹۰ دلار ارزان‌تر از سدان لوکس مرسدس بنز باشد.

مدل 450+ به‌صورت استاندارد با صفحه‌نمایش سیستم سرگرمی ۱۲٫۸ اینچی و به‌صورت عمودی طراحی شده است. انتخاب مدل 580 4Matic، صفحه‌نمایش بزرگ ۵۶ اینچی «Hyperscreen» را برای مشتریان به ارمغان می‌آورد که سه نمایشگر را در زیر یک قاب شیشه‌ای واحد قرار می‌دهد. هر دو مدل دارای سیستم ناوبری هوشمند هستند که می‌تواند توقف‌های خودرو را برای شارژ در مسیرها برنامه‌ریزی کند و همچنین توپوگرافی (عارضه‌نگاری نقشه‌ها)، مسیر، دما، سرعت و نیازهای گرمایش و سرمایش را در نظر بگیرد.

هر دو نسخه‌‌ی پیشرانه با مجموعه‌ی کامل سیستم دستیار راننده مرسدس بنز عرضه می‌شوند. این سیستم شامل فرم پیشرفته‌ای از کروز کنترل است که می‌تواند خودرو را در خط واحدی نگه دارد؛ درحالی‌که فاصله‌ی از پیش تعیین‌شده را با سایر رانندگان حفظ می‌کند. خودروهای برقی مرسدس دارای سیستم پارک مجهز به دوربین با دید فراگیر هستند.

کلاس درجه یک پریمیوم دارای صندلی‌های جلوی گرم‌شونده و سیستم تهویه، سقف پانورامای باز و سیستم صوتی برمستر (Burmester) و نورپردازی محیطی ۶۴ رنگ است.

انتخاب تیپ اکس‌کلوسیو منجر به اضافه شدن سیستم گرمایش سریع و عملکرد ماساژ به صندلی‌های جلو می‌شود. صفحه‌نمایش هدآپ نیز در این تیپ وجود دارد. برای راحتی، این مدل‌ها دارای سیستم معطرکننده‌ی کابین «Air Balance» با فیلتر HEPA و کنترل آب‌وهوای چهار منطقه‌ای هستند.

Mercedes-Benz EQS Interior نمای داخلی مرسدس بنز ای کیو اس

بالاترین تیپ با نام پینکل، تمرکز خود را روی سرنشینان عقب قرار می‌دهد. افراد پشتی صندلی‌های مجهز به تنظیم برقی با گرمایش، تهویه و پشتی‌های راحت Comfort را دریافت می‌کنند. همچنین یک پد شارژ بی‌سیم در زیر دسته صندلی‌ها قرار دارد.

همه‌ی خریداران مرسدس بنز EQS از شارژ سریع DC نامحدود و رایگان به مدت دو سال در شبکه «Electrify America» برخوردار می‌شوند.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی خودروهای آلمانی

WWW.ALMANYADAK.COM