امسال رونمایی از نسخه‌های ویژه برای ۹۱۱ بیش از گذشته بود. دلیل این شرایط، گرامی‌داشت پنجاه‌سال تولید کررا  RS 2.7 است.

نسل اول ۹۱۱ به مدت ۲۵ سال تولید شد. این خودرو از ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۹ مدل‌های متنوع با توانایی‌های متفاوت داشت. در ابتدا پیشرانه‌ی ۲ لیتر ۱۱۰ اسب بخار روی ۹۱۱ نصب شد اما در آخرین سال‌های تولید، نسخه‌ی ۳/۳ لیتر توربو با قدرت  ۳۰۰ اسب بخار نیز ارائه کرد.

پورشه 911 کرار 2/7 کلاسیک

در میان مدل‌های مختلف ۹۱۱ کلاسیک، کررا  RS 2.7 با عملکرد فنی بسیار خوب و فروش قابل توجه مواجه شد. این نسخه، از ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۷ به تولید رسید و دو نوع پیشرانه ۲/۷ لیتری با قدرت ۱۵۰ و ۱۷۵ اسب بخار داشت. با این شرایط، پورشه ۹۱۱ کررا  RS 2.7 توانست استانداردهای سخت‌گیرانه‌ی امریکا در دهه‌ی ۷۰ میلادی را رعایت کند و فروش گسترده در  بازار این کشور را به دست آورد.

در مجموع، حدود ۳ هزار دستگاه کررا  RS 2.7 ساخته شد.  نسخه‌ی ۲/۷ لیتری با قدرت ۲۱۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۵ نیوتن‌متر نیز با کد G وجود داشت.  این مدل با وزن خالص ۱۰۷۵ کیلوگرم، سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت ۵/۷ ثانیه و نهایت سرعت ۲۴۰ کیلومتر برساعت ارائه کرد. از دیدگاه شرکت سازنده، کررا RS 2.7 یکی از ۱۰ خودروی تاریخ‌ساز پورشه محسوب می‌شود.

پورشه 911GT3 کررا 2023

نسخه‌ی ویژه از ۹۱۱GT3 RS مدرن با پکیج کررا RS، قیمت ۳۱۴ هزار دلار خواهد داشت تا ۹۰ هزار دلار گران‌تر از مدل استاندارد ۹۱۱GT3 RS باشد. مهم‌ترین آپشن سفارشی این خودرو، پکیج وایزاخ (Weissach) با تجهیزات فنی شامل سیستم تعلیق مخصوص پیست، رینگ‌های منیزم و صندلی‌های اسپرت است که ۳۳,۵۲۰  قیمت دارد.

جزئیات سبزرنگ (Python Green) برای بدنه و چرخ‌ها، نمای نسخه‌ی ویژه را مشابه کررا  RS 2.7 کلاسیک نشان می‌دهد. روی بال عقب هم، نشان تجاری RS و پرچم امریکا حک شده است. در کابین نیز، خط دوخت‌های سبز پایتون دیده می‌شوند و دستگیره‌ی طنابی مشابه مدل کلاسیک وجود دارد.

ساعت پورشه

خریدار ۹۱۱GT3 RS با پکیج کررا RS علاوه‌بر مالکیت خودرویی قدرتمند و پرشتاب، هدایای جالبی هم دریافت می‌کند. ساعت کورونوگراف پورشه با قیمتی حدود ۸ هزار دلار، همراه با ۲ ماکت ارزشمند در اندازه‌ ۱:۴۳ با خودرو ارائه می‌شود. مدل‌های کوچک که تقریبا ۱۰ سانتی‌متر طول دارند؛ کررا RS ساخت ۱۹۷۳ و GT3 RS ساخت ۲۰۲۳ هستند.

کابین پورشه 911GT3 کررا 2023

پورشه 911 کرراپورشه 911GT3 کررا 2023پورشه 911 کررا 2/7 کلاسیککابین پورشه 911GT3 کررا 2023ساعت پورشه

پورشه ۹۱۱GT3 RS با پیشرانه‌ی ۴ لیتر ۶ سیلندر تخت، ۵۱۸ اسب بخار قدرت و ۴۶۵ نیوتن‌متر گشتاور دارد. بیشترین قدرت و گشتاور به ترتیب در ۸۵۰۰ و ۶۳۰۰  دور بر دقیقه تولید می‌شود. این مدل در زمان ۲/۸ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۳۲۰ کیلومتر برساعت دارد. پورشه ۹۱۱GT3 RS به تازگی موفق به ثبت زمان ۶ دقیقه و ۴۹/۳۲۸ ثانیه در مسیر نوردشلیف نوربرگ رینگ (Nürburgring Nordschleife) شد. دیگر محصول  پورشه با نام ۹۱۱ توربو، ۶۴۰ اسب بخار قدرت و سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت ۲/۱ ثانیه، همراه آستانه قیمت ۱۸۵ هزار دلار دارد.

منبع:پدال