وقتی که کمپانی BMW خودروی i8 را با چراغ های لیزری روانه بازار کرد،با تولید این سوپراسپرت هیبریدی، BMW توانست اولین کمپانی خودروسازی باشد که از تکنولوژی چراغ های لیزری در یک خودروی تجاری به عنوان یک طراحی پیشتاز استفاده کند.

پیش از این نیز BMW مهارت های بالای خود در زمینه روشنایی خودرو را با تولید چراغ های LED در محصولاتش به نمایش گذاشته بود. اکنون زمان زیادی از تولید چراغ های لیزری در محصولات BMW نمی گذرد و به تازگی این کمپانی آلمانی از تکنولوژی جدید خود در این زمینه پرده برداشته است.

خودروی انتخاب شده برای به نمایش گذاشتن این فناوری جدید یک دستگاه BMW M4 بوده که به چراغ های جلو و عقب جدید مجهز شده است. همین تغییر به ظاهر کوچک باعث شده تا ظاهر این BMW به کلی تغییر کند و چهره ای جدید و بسیار جذاب تر از قبل به خود بگیرد. بنابراین این رونمایی که از جانب BMW صورت گرفته فقط برای نمایش یک فناوری جدید نبوده بلکه علاوه بر چراغ های جلوی جدید، از فناوری جدید در چراغ های عقب نیز استفاده شده است.

Iconic Lights یا همان چراغ های نمادین نامی است که BMW برای این تکنولوژی جدید انتخاب کرده است. چراغ های جلوی این خودرو از نوع لیزری بوده اما همان چراغ های لیزری استفاده شده در i8 نیست. این چراغ های لیزری جدید نسبت به قبل متفاوت بوده و ارتقا یافته اند.

 این چراغ ها در حالت نور بالا قادر هستند حدود 600 متر از مسیر پیش رو را روشن کنند. این در حالی است که هیچ مشکلی برای راننده مانند خیرگی چشم و عوارض ناشی از آن را به همراه ندارد.


علاوه بر این سیستم تشخیص پویا در این خودرو تعبیه شده تا با بررسی مسیر پیش رو بتواند انسان ها و حیوانات را شناسایی کند. با رسیدن به نمای عقب این خودرو باز شاهد یک فناوری جدید دیگر هستیم. در این بخش از چراغ های عقب OLED استفاده شده که با ظاهر سه بعدی خود زیبایی و جذابیت بی نظیری را برای نمای عقب این BMW رقم زده است. BMW با ارائه این تکنولوژی بار دیگر قدرت خود در زمینه نوآوری های خودرویی به اثبات رساند.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی bmw

www.almanyadak.com