جدای از قیمت کارخانه‌ای بالا، مواردی همچون مالیات‌های کشورهای مختلف نیز به قیمت XM اضافه می‌شود و همه این موارد دست به دست هم می‌دهند تا خودروی خاص M قیمتی نجومی پیدا کند! این شاسی‌بلند پلاگین هیبریدی به‌صورت رسمی در چین عرضه شده و قیمت آن ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار یوان اعلام شده است که معادل ۳۳۳,۴۰۰ دلار آمریکا خواهد بود!

بی ام و XM

اگرچه بی‌ام‌و خودروهای زیادی در چین از جمله سری ۳ تمام برقی با نام i3 را می‌سازد اما XM جزو این خودروها نیست و به همین خاطر مشمول مالیات و تعرفه‌های وارداتی می‌شود. البته این تعرفه‌ها در جولای ۲۰۱۸ از ۲۵ به ۱۵ درصد کاهش یافته‌اند اما هنوز هم تأثیر زیادی روی قیمت بی‌ام‌و XM مدل ۲۰۲۳ می‌گذارند. این قدبلند احساس‌برانگیز از کارولینای جنوبی و کارخانه اسپارتانبورگ راهی کشور چین می‌شود.

بی ام و XM

هنوز خبری درباره عرضه یا عدم عرضه مدل گران‌تر لیبل رِد از XM در چین منتشر نشده است. همان‌طور که می‌دانید XM لیبل رِد از قدرت ۷۴۸ اسب بخار و گشتاور ۱۰۰۰ نیوتون متر سود می‌برد و اواخر سال جاری میلادی در آمریکا و اروپا عرضه خواهد شد. نسخه استاندارد XM در حالت برقی شعاع حرکتی ۷۸ کیلومتری دارد که این مسافت به مدد استفاده از باتری ۲۵.۷ کیلووات ساعتی طی خواهد شد.

XM مدل 2023بی ام و M2

بی‌ام‌و XM مدل ۲۰۲۳ تنها خودروی جدید M در چین نیست زیرا M2 G87 جدید نیز در پرجمعیت‌ترین کشور دنیا عرضه می‌شود. این خودرو هم در مکزیک و کارخانه سن لوئیس پاتوسی تولید می‌شود و قیمت معادل ۸۶۸۰۰ دلار دارد. از دیگر خودروهای بی‌ام‌و که راهی بازار چین می‌شوند می‌توان به X1/iX1 طویل با کد کارخانه‌ای U12 و سری ۵ کد G68 اشاره کرد که اولی در ماه‌های آینده و دومی اوایل سال ۲۰۲۴ از راه خواهند رسید. چین تنها کشوری است که بی‌ام‌و i3 سدان در آن عرضه می‌شود اما شاید در آینده و با عرضه i3 جدید با پلتفرم Neue Klasse در بازارهای جهانی این وضعیت تغییر کند.

منبع:پدال