نویسنده: ابوالقاسم اسلامی (منبع: زومیت)


بی ام و X7 داهلر با قدرت ۶۳۰ اسب بخار معرفی شد

تیونر سوئیسی داهلر از پکیج ارتقایی برای شاسی‌بلند بی‌ام‌و X7 رونمایی کرد که قدرت پیشرانه توربوشارژ V8 این خودرو را به ۶۳۰ اسب‌ بخار متریک افزایش می‌دهد.

داهلر قبلاً انواع مختلفی از خودروهای بی‌ام‌و را با هنر تیونینگ خود اصلاح کرده است و اکنون خشن‌ترین و جسورترین شاسی‌بلند برند آلمانی یعنی X7 نیز به فهرست می‌پیوندد. به گزارش carscoops، تیونر سوئیسی برای شاسی‌بلند پرچم‌دار خودروساز باواریایی ارتقای قدرت پیشرانه، سیستم اگزوز جدید، سیستم تعلیق اسپرت و رینگ‌های جدید اضافه کرده است.

نمای جلو خودرو شاسی بلند بی ام و ایکس 7 تیونینگ داهلر / Dahler BMW X7 SUV با چراغ روشن

پیشرانه توربوشارژ توئین توربو ۴٫۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر که در نسخه M50i X7 به کار رفته است، در حالت عادی ۵۲۳ اسب‌بخار و ۷۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌‌کند. با کمک مهندسان داهلر، قدرت پیشرانه به ۶۲۱ اسب‌بخار (۶۳۰ اسب‌بخار متریک) و گشتاور آن به ۸۳۰ نیوتن‌متر افزایش می‌یابد. مسئولان این تیونر ادعا می‌کنند که بهره‌گیری از پکیج ارتقای مرحله ۲ که هم‌اکنون در حال گذراندن مراحلی پایانی آزمایش است، قدرت پیشرانه را به ۶۳۷ اسب‌بخار (۶۴۶ اسب‌بخار متریک) و گشتاور آن را به ۸۵۰ نیوتن‌متر می‌رساند.

صدا خفه‌کن‌های چهار لوله‌ای دارای کنترل با دو فلپ هستند و می‌توان صدا را از طریق دکمه‌های روی غربیلک فرمان تغییر داد. علاوه بر این، ماژول الکترونیکی کاهش ارتفاع برای سیستم تعلیق بادی وجود دارد که کل بدنه را چند میلی‌متر به زمین نزدیک می‌کند و مرکز ثقل را بهبود می‌بخشد و به خودرو حالت اسپرت‌تری می‌بخشد. اندازه‌ی رینگ‌ها ۲۳ اینچ با پهنای ۱۱ اینچ است و می‌توان آن‌‌ها را در لاستیک‌های ۳۵ اینچی با عرض ۲۹۵ میلی‌متر در هر دو محور، یا لاستیک جلو ۳۵ اینچی با عرض ۲۸۵ میلی‌متر و لاستیک ۳۰ اینچی با عرض ۳۲۵ میلی‌متر در عقب قرار داد.

داهلر برای بی‌ام‌و X7 به‌روزرسانی‌های دیگری نیز ارائه کرده است که از جمله شامل تقویت قدرت برای سایر پیشرانه‌های ارائه‌شده در اروپا می‌شود. کابین این خودرو را می‌توان با سرعت‌سنج اختصاصی که تا ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت توسعه می‌یابد، اصلاح کرد و این باعث می‌شود تا محدودکننده سرعت موجود در مدل‌های ساخته‌شده قبل از جولای ۲۰۲۰ حذف شود. علاوه بر این، پدال‌های آلومینیومی و کف‌پوش‌های جدید نیز برای بی‌ام‌و X7 ارائه شده است.

کابین و داشبورد خودرو شاسی بلند بی ام و ایکس 7 تیونینگ داهلر / Dahler BMW X7 SUV

مدلی که در تصاویر ملاحظه می‌کنیدُ نسخه‌ی Dark Shadow بی‌ام‌و X7 است که تولید آن به ۵۰۰ دستگاه محدود می‌شود و از چند به‌روزرسانی بیشتر از نسخه‌های معمولی بهره می‌برد.

WWW.ALMANYADAK.COM