بی‌ام‌و اقدام به معرفی M8 کامپتیشن کوپه ۵۰ جار ادیشن ۲۰۲۳ کرد. این خودروساز به دنبال معرفی ۱۰ خودروی سفارشی در سال جاری برای بازار هند بوده و می‌خواهد با این کار ۵۰ سالگی برند M را جشن بگیرد. حالا نوبت به دیدن عدد خوش‌شانسی هفت رسیده است. همه خودروهای سفارشی قبلی که برای بازار هند معرفی شده بودند از نوع M کامل نبودند اما M8 کامپتیشن کوپه داستان دیگری دارد. خودروی موردبحث با رنگ‌های عادی همچون سبز، خاکستری و قرمز در دسترس بوده اما می‌توان رنگ‌های سفارشی آبی دیتونا، سفید فروزن، آبی فروزن، خاکستری فروزن و… را انتخاب کرد.

بی ام و M8 کامپتیشن

این خودروی تولید محدود برای اولین بار در دومین کشور پرجمعیت دنیا به پکیج M کربن مجهز شده است. همچنین برای اولین بار شاهد عرضه M8 با پکیج کامپتیشن در این کشور هستیم. به همین خاطر M8 کامپتیشن کوپه ۵۰ جار ادیشن از پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۴ لیتری توئین توربو با قدرت ۶۲۵ اسب بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متر سود می‌برد. این نیروگاه ارتقا یافته باعث می‌شود محصول اسپرت بی‌ام‌و در عرض ۳.۲ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

بی ام و M8 کامپتیشن

به گزارش پدال و به نقل از بی‌ام‌و بلاگ، از دیگر ویژگی‌های محصول سفارشی بی‌ام‌و می‌توان به نشان‌های سالگرد تأسیس M و رینگ‌های ۲۰ اینچی با ظاهر جت بلک هماهنگ با جلوپنجره کلیوی شکل تیره اشاره کرد. داخل کابین نیز ژرمن‌ها پوشش چرم مرینو، پوشش سقف آلکانترا و کمربندهای ایمنی با برند M را اضافه کرده‌اند. خودروی موردبحث بر پایه نسخه فیس لیفت از M8 شکل گرفته و بنابراین دارای نمایشگر بزرگ‌تر ۱۲.۳ اینچی خواهد بود.

بی ام و M8 کامپتیشن

بی‌ام‌و هند به سقف تولید این خودرو اشاره نکرده و تنها گفته از M8 کامپتیشن کوپه ۵۰ جار ادیشن تعداد محدودی را تولید خواهد کرد. این خودرو قیمت حدود ۳۱۲ هزار دلاری خواهد داشت. البته با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان مواردی همچون پوشش کربنی پیشرانه، ترمزهای کربن سرامیکی M، صندلی‌های اسپرت و پکیج راننده M را سفارش داد. انتظار می‌رود سه مدل سفارشی باقی مانده در ماه‌های آینده معرفی شوند.

منبع:پدال