قیمت جهانی خودروها به محدوده‌های جدیدی رسیده و اگر خواهان بی‌ام‌و M240i xDrive مجهز باشید باید بودجه‌ای نزدیک به ۶۰ هزار دلار را در نظر بگیرید. اگرچه M240i خودروی خوبی است اما آیا واقعاً ارزش ۶۰ هزار دلار را دارد؟ برای فهمیدن این موضوع مجریان برنامه Everyday Driver اقدام به مقایسه این محصول بی‌ام‌و با یک دستگاه پورشه ۹۱۱ کررا ۴S کارکرده کرده‌اند، خودرویی که قیمتی تقریباً مشابه با بی‌ام‌و دارد.

M240i

در نگاه اول به نظر می‌رسد با مقایسه‌ای کاملاً غیرمنصفانه روبرو هستیم. پورشه ۹۱۱ یک محصول اسپرت است که در زمان صفرکیلومتر بودن قیمتی ۶ رقمی دارد درحالی‌که بی‌ام‌و M240i تنها نسخه قوی‌تر از سری ۲ کوپه خواهد بود. واقعیت این است به سختی می‌توان چشم بر روی ۹۱۱ با قیمت ۶۰ هزار دلاری بست و بی‌ام‌و را خریداری کرد اما همه افراد نظرات یکسانی ندارند.

M240i

به گزارش پدال و به نقل از بی‌ام‌و بلاگ، محصول جذاب پورشه به پیشرانه ۶ سیلندر تنفس طبیعی با قدرت ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۴۴۱ نیوتون متری مجهز بوده درحالی‌که بی‌ام‌و تنها ۳۸۲ اسب بخار قدرت دارد هرچند گشتاور ۵۰۰ نیوتون متری M240i نیز به چشم می‌آید. علیرغم نزدیک بودن قدرت دو خودرو به یکدیگر، احتمالاً بی‌ام‌و در دنیای واقعی سریع‌تر خواهد بود چراکه گشتاور بیشتری را در دورهای پایین‌تر ارائه می‌کند. البته پیشرانه ۹۱۱ سریعاً دور می‌گیرد و صدای بهتری نیز دارد و حتی می‌توان آن را با گیربکس دستی نیز پیدا کرد.

M240i

جای تعجبی ندارد که مجریان این برنامه سواری ۹۱۱ را ترجیح می‌دهند. این خودرو در کل بهتر ازبی‌ام‌و M240i است و به همین خاطر نیز قیمتش دو برابر هم‌وطنش در زمان صفرکیلومتر بودن است. هرچند در نهایت به یک سؤال همیشگی و مهم می‌رسیم: آیا شما ترجیح می‌دهید یک خودروی اسپرت صفرکیلومتر بخرید یا اینکه مدلی قوی‌تر اما کارکرده را دوست دارید؟ بدیهی است خودروهای کارکرده همیشه قیمت کمتری نسبت به مدل‌های صفرکیلومتر خواهند داشت چراکه افت قیمت زیادی را متحمل می‌شوند. زمانی هم که بحث ۹۱۱ باشد مسئله پیچیده‌تر خواهد شد. بی‌ام‌و M240i خودروی خوبی است چراکه سرعت ‌بالا، ظاهر خوب و راحتی را ارائه می‌کند اما جذابیت ذاتی پورشه ۹۱۱ را ندارد. اگر بتوانید ۹۱۱ کارکرده را با همان قیمت M240i جدید بخرید ضرر نکرده‌اید.

نظر شما را به ویدیو زیر جلب میکنیم:

www.aparat.com/video/video/embed/videohash/p8mtW/vt/frame?t=1

منبع:پدال