بی‌ام‌و M2 جدید ۲۰۲۳ یکی از تازه‌نفس‌ترین محصولات پرفورمنس این خودروساز است که بین طرفداران و خبرنگاران خودرویی واکنش‌های متفاوتی را ایجاد کرده است. همه از قدرت پیشرانه این خودرو خوشحال هستند اما همه لزوماً طراحی کوپه اسپرت ژرمن‌ها را دوست ندارند. منهارت دوست دارد کمی اوضاع را تغییر دهد و به همین خاطر قدرت بیشتری را از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری این خودرو استخراج کرده و البته دستی هم بر سر و روی جنجالی M2 جدید کشیده است.

بی ام و M2 جدید

ابتدا بیایید با طراحی ظاهری شروع کنیم که در آن پکیج آئرودینامیکی فیبر کربنی منهارت به چشم می‌خورد. این پکیج شامل لبه سپر جلو، اسپویلر ثابت عقب، رکاب‌های جانبی، عناصر جدید روی سپرهای جلو و عقب، دیفیوزر پشتی با چراغ مرکزی بین خروجی‌های اگزوز و… است. تکمیل کننده طراحی ظاهری بی‌ام‌و M2 جدید منهارت نیز رینگ های خاص با رنگ مشکی مات و عناصر طلایی هستند. همین طرح را می‌توان روی کاپوت، سقف، درب‌ها و سپرها دید که در آن‌ها رنگ مشکی به عنوان طرح اصلی و نوارهای طلایی به عنوان مکمل انتخاب شده‌اند. این تیونر معتقد است ترکیب رنگ جدید بکار رفته در M2 توجه زیادی را به طراحی این خودرو جلب خواهد کرد.

بی ام و M2 جدید

زیر کاپوت محصول جدید بی‌ام‌و پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو قرار دارد که با کد S58 شناخته می‌شود. این پیشرانه به مدد تغییرات منهارت قدرت ۵۶۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۵۰ نیوتون متری تولید می‌کند. تغییرات رخ داده در این نیروگاه آهنین شامل بهبودهای نرم‌افزاری و نصب سیستم اگزوز جدید از جنس فولاد ضدزنگ است. بسته به بازار سفارش داده شده، منهارت می‌تواند فیلتر ذرات را نیز حذف کند. این خودرو که با عنوان منهارت MH2 560 شناخته می‌شود از سیستم تعلیق ارتقا یافته نیز سود می‌برد که دارای دو حالت پیچشی کامل و فنرهای کم ارتفاع خواهد بود. در تصاویر اولیه منتشر شده ظاهراً M2 منهارت ارتفاع کمتری نسبت به سطح زمین دارد اما اطلاعات بیشتری دراین‌باره منتشر نشده است.

منبع:پدال