بی‌ام‌و از خودروی جدید و تک ساخت ۱۶۰۲ الکترو ویتالیتی گرین رونمایی کرد. این خودروساز آلمانی چند ماه پیش یک دستگاه i4 را رنگ خاطره‌انگیز نارنجی اینکا را برای گرامی داشت ۵۰ سال تولید اولین خودروی الکتریکی خود تولید کرده بود. باواریایی ها برای بازی‌های المپیک مونیخ ۱۹۷۲ دو دستگاه ۱۵۰۲ را به نمونه‌های الکتریکی تبدیل کردند تا برای حمل اعضای کمیته المپیک مورد استفاده قرار گیرند. هم‌اکنون رونی فیگ مؤسس شرکت لایف استایل کیت با معرفی یک خودروی سفارشی ادای احترام خاصی به اولین محصول الکتریکی بی‌ام‌و داشته است.

بی ام و 1602

او با تبدیل بی‌ام‌و ۱۶۰۲ کلاسیک به مدلی الکتریکی ادای احترامی نمادین به این خودرو داشته است. فیگ یک خودرو از همان سال تولید ۱۶۰۲ اصلی یعنی ۱۹۷۲ خریداری کرده و با همکاری نزدیک بی‌ام‌و آن را تا آخرین پیچ و مهره از یکدیگر باز کرده است. این خودروی الکتریکی به مدت حدود ۱۲ ماه در فرایند تولید قرار داشته و رنگ سبزی با نام ویتالیتی گرین روی آن بکار رفته است. البته باید گفت این رنگ روی ۱۶۰۲ کلاسیک هرگز ارائه نشد.

بی ام و 1602بی ام و 1602بی ام و 1602

این بی‌ام‌و ۱۶۰۲ الکترو ویتالیتی گرین تک ساخت از لوگوهای سفارشی کیت بی‌ام‌و روی کاپوت و صندوق‌عقب و همچنین کاپ رینگ‌ها سود می‌برد. یکی از چشم نوازترین بخش های این خودرو را می توان کابین آن دانست. رونی فیگ می‌گوید خودروی موردبحث از پوشش چرم مرینو با رنگ کاراملی و… برخوردار شده و آنچه در تصاویر دیده می شود زیبایی یک خودروی کلاسیک با پوشش قهوه ای رنگ است.

بی ام و 1602

به گزارش پدال و به نقل از بی‌ام‌و بلاگ، هنوز مشخص نیست که چه نوع قوای محرکه‌ای در بطن این ۱۶۰۲ قرار دارد زیرا فیگ فقط به عبارت “باتری مدرن” اشاره کرده است. اخیراً یک دستگاه ۱۶۰۲ بازسازی دیگر با قوای محرکه الکتریکی نیز معرفی شد که از پیشرانه الکتریکی و هوا خنک هایپر ۹ استفاده می‌کرد و قدرت ۱۲۰ اسب بخاری و گشتاور ۲۳۵ نیوتون متری داشت. آن خودرو نیز رنگ سبز برگرفته از محصولات پورشه را به خود گرفته بود. این رنگ روی دومین نسل فولکس‌واگن گلف GTI نیز ارائه شده است.

بی ام و 1602بی ام و 1602بی ام و 1602بی ام و 1602بی ام و 1602بی ام و 1602بی ام و 1602بی ام و 1602

منبع:پدال