ب‌ام‌و سری ۴ و فولکس‌واگن گلف هرگز رقبای مستقیم یکدیگر به‌حساب نمی‌آیند خصوصاً در نسخه‌هایی که در اینجا می‌بینیم یعنی کوپهٔ دیزلی M440d از باواریا و هاچ‌بک داغ گلف R از ولفسبورگ؛ اما با اینکه دو خودرو کاملاً متفاوت هستند، در یک سری مسابقات درگ، رولینگ و آزمایش ترمز در برابر هم قرار گرفته‌اند. M440d خودروی خاصی است زیرا یک کوپۀ پرفورمنس را با سوخت دیزل به تصویر می‌کشد. پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی این ماشین که به سیستم هیبریدی خفیف مجهز است، ۳۴۰ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

از سوی دیگر، در سینهٔ گلف R یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو قرار گرفته است که ۳۲۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور را به هر چهارچرخ تحویل می‌دهد. اگر خروجی پیشرانهٔ دو خودرو را در نظر بگیریم، باید گفت هاچ‌بک ولفسبورگی در برابر کوپهٔ باواریایی شانسی نخواهد داشت اما بین دو ماشین اختلاف وزن زیادی وجود دارد و ب‌ام‌و حدود ۳۵۰ کیلوگرم سنگین‌تر است. همچنین هردو شرکت شتاب صفرتاصد خودروهای خود را ۴.۷ ثانیه اعلام کرده‌اند و بنابراین باید رقابت شانه‌به‌شانه‌ای را شاهد باشیم.

در واقعیت نیز همین‌طور است و خودروها بسیار نزدیک به هم عمل می‌کنند. البته در دو درگ اول، گلف R به دلیل لانچ نه‌چندان خوب، نتوانست حریف رقیب باواریایی شود اما در درگ سوم هرچند بازهم ب‌ام‌و به لطف گشتاور عظیم پیشرانه در ابتدا جلو افتاد اما گلف با یک لانچ عالی، خود را به آن رساند و پیروز شد. سپس برای جبران اختلاف وزن دو خودرو، سه نفر داخل گلف نشستند و ۲۱۷ کیلوگرم به وزن آن افزودند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، این وزن اضافی بشدت روی پرفورمنس گلف تأثیر گذاشت و M440d پیروزی راحتی کسب کرد. بااین‌حال، در آزمایش ترمز فولکس‌واگن انتقام گرفت و خیلی زودتر متوقف شد.

منبع:پدال