آئودی RS3 مدل ۲۰۲۲ یکی از خودروهای توانای کلاس خود به شمار می‌رود و اخیراً در تست گوزن شرکت کرده است. این تست دروغ نمی‌گوید و راهی برای گریز از آن نیست. شاید برخی افراد فکر کنند خودروهای پرفورمنس در مانورهای پرسرعت این تست ایمنی مزیت خوبی دارند اما همان‌طور که قبلاً نیز دیده‌ایم همواره این‌طور نخواهد بود.

آئودی RS3

جدیدترین خودرویی که در این تست حضور یافته آئودی RS3 است. محصولات RS ارباب حلقه‌ها معمولاً روی پرفورمنس تمرکز دارند و RS3 مدل ۲۰۲۲ قدرت ۴۰۱ اسب بخاری خود را به تمامی چرخ ها انتقال می‌دهد. این خودرو از سیستم تعلیق تیون شده سود می‌برد و خودرویی که در تست گوزن حضور دارد از پکیج RS پلاس استفاده می‌کند که شامل برخی بهبودها از جمله سیستم تعلیق تطبیقی و ترمزهای سرامیکی خواهد بود. لاستیک‌های پیرلی پی زیرو نیز ارتباط خودرو با جاده را برقرار می‌کنند و در بخش جلو کمی پهن‌تر هستند تا توازن هندلینگی خوبی ایجاد شود. در کل به نظر می‌رسد آئودی RS3 مشکلی در پشت سر گذاشتن این تست نخواهد داشت اما…

آئودی RS3

دستیابی به سرعت ۷۷ کیلومتر در ساعت هدف این تست است چراکه می‌خواهد مانورهای اضطراری را شبیه‌سازی کند. آئودی در چند تست پایداری خود را نشان می‌دهد اما به‌طور سورپرایز کننده‌ای نمی‌تواند به سرعت مدنظر برسد. بهترین عملکرد این خودرو با سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت است که تقریباً به هدف نزدیک بوده اما عملکردی زیر حد متوسط ارزیابی می‌شود. شایان ذکر است خودرو هرگز منحرف نمی‌شود و در این ویدئو به پایداری و در دست بودن آن اشاره شده است. در سرعت‌های بالا شاهد برخورد RS3 با مخروط‌ها خواهیم بود.

اما RS3 در تست اسلالوم عملکرد بهتری دارد. حتی بدون استفاده از لانچ کنترل نیز راننده سرعت را بالا می‌برد و به نرمی از میان مخروط‌ها عبور می‌کند. نتیجه این تست ثبت زمان ۲۳.۱ ثانیه است که آن‌ها را با اندکی فاصله پشت سر پولستار ۱ به عنوان دومین خودروی سریع تست اسلالوم این مجله قرار می‌دهد. دلیل اصلی ناکامی آئودی RS3 در تست گوزن مشخص نشده اما در ویدئو می‌توانیم کم فرمانی نسبتاً زیاد را در تغییر لاین دوم ببینیم. البته تست کننده‌ها عملکرد کلی این خودرو را از نظر دینامیکی و ایمنی تحسین کرده‌اند.

منبع:پدال