نویسنده:مرتضی قانع (منبع: خودروبانک)


نسخه ویژه بی ام و سری 7 با موتور 12 سیلندری در نمایشگاه خودرو شانگهای

نمایشگاه خودرو شانگهای که نخستین نمایشگاه واقعی خودرو پس از شیوع پاندمی کرونا است، به مکان مناسبی برای عرضه اندام بسیاری از خودروسازان چینی و غیرچینی تبدیل شده است. بی ام و نیز که از سال‌ها پیش در بازار چین حضور دارد، دو مدل i4‌ با پکیج M‌ اسپرت و نسخه ویژه بی ام و سری 7 را به این نمایشگاه آورده است.

جزئیات زیادی در خصوص بی ام و i4 با پکیج M اسپرت منتشر نشده اما تفاوت‌های بصری میان این نسخه و نمونه‌های استاندارد به وضوح مشخص هستند. سپرهای جلو و عقب طراحی اسپرت دارند و با نسخه عادی متفاوت هستند، در حالی که تریم جانبی بی ام و i4‌ با استفاده از پکیج M اسپرت بسیار زیبا و چشم‌نواز شده است. بی ام و i4‌ با پکیج M اسپرت به پیشرانه‌ای با قدرت 523 اسب‌بخار مجهز است که اطلاعات چندانی در خصوص نحوه کار آن وجود ندارد.

بی ام و i4

نسخه منحصر به فردی از بی ام و سری 7 نیز در نمایشگاه خودرو شانگهای به معرض نمایش عموم درآمد. این خودرو که بی ام و سری 7 با تریم دو رنگ نام دارد، نسخه‌ای تولید محدود از بی ام و M760Li XDrive است که از موتور V12‌ شش لیتری بهره می‌برد. 25 نسخه از بی ام و سری 7 با تریم دو رنگ ساخته خواهد شد که سبک رنگ‌بندی آن مدل‌های میباخ را برای بیننده تداعی می‌کند.

همانند بسیاری از خودروهای لوکس دیگر، فضای داخلی بی ام و سری 7 دورنگ برای سرنشینان ردیف عقب بهینه‌سازی شده است تا آن‌ها از سواری خود نهایت لذت را تجربه کنند. نمایشگرهای صندلی عقب، کنسول وسط و میزهای تاشو بخشی از این امکانات هستند. بی ام و اطلاعاتی در مورد زمان فروش نسخه خاص سری 7 اعلام نکرده است.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی مرسدس بنز سواری با موجودی بیش از صدها هزار قطعه یدکی

www.almanyadak.com