منبع:(خودروبانک)


مرسدس بنز EQS مدل 2022 رسماً معرفی شد؛ شروع رقابت سنگین با تسلا

مرسدس بنز در حالی دیروز رسماً از مرسدس بنز EQS مدل 2022 رونمایی کرد که مدعی است این خودروی تمام برقی می تواند با یکبار شارژ کامل بیش از 770 کیلومتر را طی کند، مسافتی که می تواند برای تسلا بسیار دردسرساز باشد. قبل از این تعداد زیادی عکس های جاسوسی از این خودرو در فضای مجازی منتشر شده بود و مرسدس بنز مانور تبلیغاتی زیادی روی این سدان تمام برقی داده بود.

طراحی:

چهره مرسدس بنز بسیار متفاوت است و وصل شدن یک نوار LED در نمای جلو بین دو چراغ، رسم جدیدی است که قبل از این در هیچ کدام از محصولات مرسدس بنز دیده نشده بود. این طراحی افقی نه تنها در چراغ های عقب، بلکه در داخل با وسیله یک صفحه نمایش بزرگ نیز دیده می شود و هارمونی خوبی بین همه قسمت های این خودرو دیده می شود.

مشخصات فنی:

مرسدس بنز EQS مدل 2022 در دو نسخه عرضه شده است. نسخه استاندارد به نام EQS 450+ یک باطری روی اکسل عقب دارد که 329 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. اما مدل کامل تر به نام EQS 580 دارای دو موتور است و به صورت 4Matic یعنی چهارچرخ متحرک عرضه شده است. این مدل می تواند بیش از 516 اسب بخار قدرت و 828 نیوتن متر گشتاور را تولید کند و در تنها 4.1 ثانیه می تواند به مرز صد کیلومتر در ساعت برسد.

مرسدس بنز EQS مدل 2022

همانطورکه گفتیم، این خودرو می تواند با شارژ کامل 770 کیلومتر (478 مایل) را طی کند و این در حالی است که تسلا مدل S می تواند 379 مایل را طی کند و از این جهت مرسدس بنز یک خط و نشان جدی برای تسلا کشیده است.

مرسدس بنز EQS آیرودینامیک ترین خودروی تاریخ بنز است و میزان Drag Coefficient آن تنها 0.20 است که نشان دهنده مقاومت بسیار کم در برابر هوا است.

زمان لازم برای شارژ:

مرسدس بنز EQS در تنها 35 دقیقه می تواند باطری های خود را از 10 درصد شارژ به 80 درصد با استفاده از ایستگاه های شارژ سریع برساند.

کابین:

در داخل کابین مرسدس بنز EQS یک صفحه نمایش بسیار بزرگ 56 اینچی به نام MBUX وجود دارد که با تکنولوژی OLED ساخته شده است. پشت آمپر نیز به صورت دیجیتالی است و از صفحه نمایش 12.3 اینچی استفاده شده است.

کابین مرسدس بنز EQS:

جالب است که حتی در مقابل سرنشین جلو نیز صفحه نمایش وجود دارد و از این نظر باید گفت که مرسدس بنز علاقه زیادی به استفاده از صفحه نمایش دیجیتالی داشته است.

قیمت:

مرسدس بنز EQS سال جاری میلادی به نمایشگاه های این شرکت خواهد آمد و با قیمتی بسیار نزدیک به مرسدس بنز کلاس S عرضه خواهد شد. نسخه استاندارد این خودرو 110 هزار دلار و نسخه قوی تر 120 هزار دلار قیمت خواهد داشت و در کامل ترین مدل با تمامی آپشن ها قیمت آن به 150 هزار دلار خواهد رسید. از نظر قیمت باید گفت که این خودروی جدید بنز نسبت به رقبا مشابه است و به طور مثال لوسید ایر 131 هزار دلار، تسلا مدل S حدود 120 هزار دلار است اما نسخه استاندارد پورشه تایکان از 80 هزار دلار شروع می شود که نسبت به رقبا بسیار رقابتی تر است.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی مرسدس بنز سواری با موجودی بیش از صدها هزار قطعه یدکی.

www.almanyadak.ir