نگاهی به مرسدس بنز 2.6 میلیون دلاری قذافی + تصاویر | اسب بخار | مرجع تخصصی  خودرو

معمر محمد عبدالسلام ابومنیار قذافی، دیکتاتور معروف لیبی بود که از سال ۱۹۶۹ تا ۲۰۱۱ رهبری این کشور را بر عهده داشت. یکی از خودروهای جذاب او مدلی از مرسدس بنز است.

قذافی یکی از انقلابیون مؤثر لیبی بود که پس از اتمام پادشاهی در این کشور، بخش مهمی از حکومت نظامی را در دست داشت و کم کم در طول سال ها به حاکمی دیکتاتور برای این کشور تبدیل شد. در سال هایی که اختلافات داخلی در لیبی بالا گرفته بود و کشورهای غربی نیز فشار بسیاری را، برای تغییر رفتار قذافی، به لیبی وارد می کردند، قذافی ثروت زیادی را برای خود و خانواده اش غارت می کرد و در نتیجه، او یک دیکتاتور متمول بود که می توانست هر چیزی را داشته باشد.

اسکن نیوز | نگاهی به مرسدس بنز ۲٫۶ میلیون دلاری قذافی

این روزها تمامی کمپانی ها به سمت برقی سازی محصولات خود رفته اند و فعالان حامی محیط زیست، سلبریتی ها و بسیاری از سیاست مداران هم از این جریان حمایت می کنند. برای مثال، جو بایدن رئیس جمهور جدید ایالات متحد آمریکا اعلام کرد که قصد جایگزینی خودروهای برقی را برای تمام خودروهای بنزینی و دولتی دارد. این بدان معناست که حتا لیموزین معروف ریاست جمهوری آمریکا نیز با خودرویی الکتریکی جایگزین می شود.

Mercedes-Benz 600 Pullman demora sete anos a ser restaurado | Auto Drive

در طول تاریخ، خودروهای سیاست مداران و رهبران کشورها همیشه جذابیت خاصی داشته اند و جذاب ترین آن ها همیشه لیموزین ریاست جمهوری آمریکا بوده و هست. سیاست مداران و رهبران کشوران دیگر هم همیشه سوار خودروهای خاصی می شدند. مخصوصاً اگر با رهبری از جنس دیکتاتور طرف باشیم. در این مقاله به یکی از خودروهای خاص سرهنگ قذافی دیکتاتور معروف لیبی می پردازیم که یک مرسدس بنز ۶۰۰ Pullman است.

Mercedes-Benz 600 Pullman demora sete anos a ser restaurado | Auto Drive

مرسدس بنز ۶۰۰ Pullman خودرویی بسیار لوکس بود که در زمان خودش در بین سیاست مداران علاقه مندان بسیار داشت. اما نمونه ای که در تصاویر می بینید علاوه بر جذابیت کلاسیک، بازسازی شده است تا در دنیای مدرن امروز هم جذاب باشد. شرکتی که این خودروی معروف را به فروش می رساند همان شرکتی است که چندی پیش یک دستگاه میباخ قذافی را هم به فروش رسانده بود.

قطعات جدید و متنوعی به طور خاص توسط میباخ برای این خودرو طراحی شده است. برای مثال، سقف پانورامای باز شونده، گرمکن و سردکن صندلی ها، الماس های سواروسکی در سقف، صفحه نمایش دی وی دی و امکاناتی از این دست را در این خودروی کلاسیک می بینیم.

نگاهی به مرسدس بنز 2.6 میلیون دلاری قذافی + تصاویر | اسب بخار | مرجع تخصصی  خودرو

بازسازی این خودرو از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ به طول انجامید و پروسه بازسازی به قدری کامل بود که علاوه بر میباخ، بخش کلاسیک مرسدس بنز و بخش توسعه دایملر نیز درگیر این بازسازی شدند. طبق گفته شرکت Auto Leitner سرمایه گذاری برای بازسازی این خودرو بالغ بر ۳٫۶ میلیون دلار بوده است. لیموزین قذافی مجهز به موتور V8 6.3 لیتری M100 است که خروجی حدود ۲۵۰ اسب بخار را دارد. این پیشرانه بدنه سنگین را در ۱۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رساند. این کلاسیک جذاب حدود ۲٫۶ میلیون دلار قیمت گذاری شده است که ماهیت تاریخی آن و همچنین ویژگی های فنی جالب آن می تواند برای هر کلکسیونری جذاب باشد.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی مرسدس بنز کلاسیک

WWW.ALMANYADAK.IR