نویسنده: مرتضی قانع (منبع:خودرو بانک)


امکان ویرایش پورشه تایکان کراس توریسمو در زمان سفارش، حتی رنگ کمربند را تغییر دهید!

پس از معرفی پورشه تایکان کراس توریسمو، تنظیم‌کننده آن در دسترس قرار گرفت تا نسخه ایده‌آل خود از این واگن برقی را بسازید. این تنظیم‌کننده حتی با استانداردهای پورشه هم آپشن‌های خیلی زیادی دارد.

قیمت تایکان کراس توریسمو از ۹۰،۹۰۰ دلار آغاز می‌شود. ارتقاء به نسخه 4S قیمت را تا ۱۱۰،۳۰۰ دلار بالا می‌برد. قیمت نسخه توربو ۱۵۳،۵۰۰ دلار و قیمت نسخه بالاترین رده توربو S معادل ۱۸۷،۶۰۰ دلار است.

پورشه به خاطر گسترده بودن آپشن‌های خودروهایش مشهور است، بنابراین خریداران می‌توانند حتی رنگ کمربند ایمنی را مشخص کنند و اینکه کتابچه راهنمای مالک در یک کیف چرمی تحویل داده شود یا خیر. البته در کل، سه پکیج مهم وجود دارند که بیشتر خریداران خواستار آن‌ها هستند.

پکیج آفرود دیزاین شامل کیت بدنه اصلاح شده با روکش اضافی برای لیپ زیر سپر، رکاب‌های جانبی و دیفیوز عقب است. همچنین در حالتی که تنظیمات شاسی روی سطح میانه باشد، ارتفاع این نسخه از زمین ۱۰ میلیمتر بیشتر از نسخه پایه است.

پکیج ممتاز ترکیبی از امکانات راحتی و فنی را دارد. این نسخه دارای دستیار تغییر مسیر، دوربین‌های فراگیر، شیشه عایق حرارتی و صوتی و یونیزه‌کننده هوای کابین است.

پورشه تایکان کراس توریسمو

در نهایت، پکیج فناوری دقیقاً همان کاری را می‌کند که نامش نشان می‌دهد. این پکیج دارای نمایشگر سمت مسافر، نمایشگر هدآپ و پشتیبانی پارکینگ فعال است.

پورشه اصلاحات مخصوص خودروهای برقی را هم برای تایکان کراس توریسمو عرضه کرده است. خریداران می‌توانند زمان شارژ را با انتخاب شارژر داخلی ۱۹.۲ کیلووات AC و شارژر ۱۵۰ کیلووات DC کاهش دهند. این نسخه همچنین یک مدیریت محدوده هوشمند دارد که حداکثر سرعت و تهویه مطبوع را تنظیم می‌کند تا میزان شارژ لازم برای رسیدن به یک مقصد خاص را کاهش دهد.

با توجه به این همه آپشن، می‌توانید نسخه رویایی خودتان از کراس توریسمو را خلق کنید. قیمت نسخه توربو S با انتخاب آپشن‌های مختلف ممکن است از ۲۰۰ هزار دلار هم بیشتر شود.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی پورشه در ایران