نویسنده:مرتضی قانع

مرسدس بنز 190E با کارکردی کمتر از 20 هزار کیلومتر به مزایده گذاشته شد

مرسدس بنز 190E که با کد اتاق W201 شناخته می‌شود، یکی از محصولات باارزش و به یاد ماندنی این شرکت خودروسازی است که در سال‌های ابتدایی دهه نود به تولید رسید و نسخه‌هایی از آن نیز به بازار داخلی راه یافتند. این خودرو نمونه بارزی از قدرت مهندسی بی‌نظیر آلمانی است که با وجود گذشت چند دهه از تولید آن، همچنان محبوب و پرطرفدار باقی مانده است.

مرسدس بنز 190E در طول دوره حیات خود به فروش فوق‌العاده‌ای نیز دست یافت و شرکت آلمانی موفق شد تا یک میلیون و هشتصد هزار دستگاه از این خودرو را به فروش برساند. همین مساله سبب شده تا نسخه‌های مختلفی از این خودرو در بازار موجود باشد و مشتریان با سطوح بودجه متفاوت قادر به خرید این خودرو باشند.

با وجود تعدد نمونه‌های مرسدس بنز 190E در بازار، یافتن نسخه‌های سالم و کم‌کارکرد این خودرو کار آسانی نیست. به تازگی یک مدل مرسدس بنز 190E ساخت سال 1992 با کارکردی بسیار اندک برای فروش آگهی شده است که این کارکرد ارزشی مافوق تصور را برای خودرو ایجاد کرده است.

این مرسدس بنز 190E منحصر به فرد، در رنگ سفید قطبی به تولید رسیده و صندلی‌های آن نیز مزین به روکش پارچه‌ای آبی رنگ هستند. این خودرو با دقت فراوان نگهداری شده و از این رو گزینه‌ای ارزشمند برای خرید محسوب می‌شود. تنها نکته منفی در خصوص این مرسدس بنز 190E، تیپ آن است. این خودرو از نسخه‌های پایین رده بوده و پیشرانه چهارسیلندر 1.8 لیتری دارد که تنها 106 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

مرسدس بنز 190E

این مرسدس بنز 190E از زمان تحویل در سال 1992 تاکنون تنها 11899 مایل معادل 18800 کیلومتر را طی کرده است. بخش عمده عمر این مرسدس بنز زیر روکش پارچه‌ای کارخانه سپری شده و تنها برای دریافت گواهی معاینه فنی از پارکینگ خارج می‌شود. کارکرد این خودرو از سال 2013 تاکنون فقط هزار مایل یا 1600 کیلومتر بوده است.

یکی دیگر از نکات جالب این مرسدس بنز 190E، کامل بودن پکیج آن است. تمامی لوازم و ابزارهایی که همراه این خودرو از سوی کارخانه تحویل خریدار شده‌اند، موجود بوده و به مالک جدید انتقال می‌یابند. این موارد شامل جعبه ابزار، بسته دفترچه‌های راهنما و کیف مدارک است.

این خودرو در جزیره گرنزی که یکی از جزایر انگلستان است قرار دارد و اکنون به خاک اصلی انگلستان انتقال یافته است. تمامی مهر و موم‌ها، اتصالات و قطعات ظاهری خودرو در بهترین شرایط ممکن به سر می‌برند و تنها لاستیک‌ها به علت پایان دوره انقضا تعویض شده‌اند. مزایده این خودرو از هفتم مارس آغاز می‌شود و تا روز چهاردهم مارس ادامه خواهد یافت و این خودرو به بالاترین قیمت فروخته خواهد شد.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی مرسدس بنز سواری در ایران