نویسنده: مرتضی قانع (منبع: خودرو بانک)


گروه فولکس واگن در سال ۲۰۲۱ نسخه‌های جدید بوگاتی شیرون و پورشه ۹۱۱ را عرضه خواهد کرد

گروه فولکس واگن به تازگی کنفرانس رسانه‌ای سالانه خود را برگزار کرد و سندی ۳۷۱ صفحه‌ای در مورد آنچه در سال ۲۰۲۰ تحت تاثیر ویروس کرونا برای این شرکت اتفاق افتاد را منتشر کرد که در آن به چشم‌انداز آن‌ها در سال جاری نیز اشاره شده است. در این سند طولانی جزئیاتی مرتبط با محصولاتی که قرار است از حالا تا پایان سال ۲۰۲۱ عرضه شوند دیده می‌شود.

برند اصلی این گروه یعنی فولکس واگن مدل ID.5 که با آن آشنایی داریم و یک شاسی بلند کوپه کامپکت را عرضه خواهد کرد. این شاسی بلند احتمالا نسخه اروپایی نیووس باشد چون قبلا تأیید شده بود که فروش این مدل مبتنی بر معماری MQB که در کارخانه پامپلونای اسپانیا تولید می‌شود در سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. مدل‌های ID.4 Crozz، ID.4 X و ID.6 با سه ردیف صندلی تا اواخر سال ۲۰۲۱ در چین عرضه خواهند شد، در حالی که تیگوان‌های تولیدشده در هند در همین کشور به فروش خواهند رسید. عرضه تائوس در آمریکای شمالی و جنوبی و تارک در روسیه نیز در دستور کار قرار دارد.

امسال نسل بعدی اشکودا فابیا عرضه می‌شود و کودیاک نیز فیس‌لیفت خواهد شد. هنوز تا رونمایی از کراس‌اوور کوچک کوشاک مخصوص هند زمان زیادی باقی مانده و در این سند هم اشاره‌ای به آن نشده است، اما انتظار می‌رود یک نسخه GT کوپه از شاسی بلند برقی انیاک عرضه شود.

بنتلی قصد دارد بنتایگا پلاگین هیبریدی را به همراه یک مدل پلاگین هیبریدی دیگر معرفی کند، که احتمالا کانتیننتال GT یا فلایینگ اسپر برقی باشد.

پورشه 911

لامبورگینی امسال فقط هوراکان STO که قبلا رونمایی شده را عرضه خواهد کرد.

پورشه سال پرکاری در پیش دارد، چون علاوه بر عرضه تایکان کراس توریسمو، همچنین قصد دارد ماکان را آپدیت کند که احتمالا نسل بعدی آن برقی خواهد بود. علاوه بر این، مدل‌های اسپرتی به خانواده ۹۱۱ اضافه خواهند شد، که به احتمال زیاد نسخه سافاری باشد که از مدت‌ها پیش شایعه عرضه آن منتشر شده بود.

آئودی نیز E-Tron GT و Q4 E-Tron و Q5 اسپرت‌بک که در دسترس قرار دارد را همراه با Q5 پلاگین هیبریدی عرضه خواهد کرد. البته در این سند به Q5 E-Tron تمام برقی که با نسل بعدی ماکان نسبت دارد اشاره‌ای نشده است.

بوگاتی نیز قصد دارد عضو جدیدی را وارد خانواده در حال رشد شیرون کند. هویت این مدل هنوز مشخص نشده است، اما این برند فرانسوی گفته است که دیگر به دنبال ثبت رکوردهای سرعت نیست، بنابراین هدف این هیولای جدید با موتور W16 چیز دیگری خواهد بود. هنوز مشخص نیست این همان نسخه رودستر است که از مدت‌ها پیش شایعه عرضه آن منتشر شده بود یا خیر، اما این شرکت قبلا گفته قصد ندارد بوگاتی بدون سقف بسازد.


فروشگاه آلمان یدک بزرگترین مرجع لوازم یدکی فولکس واگن در ایران