What If Famous Brands Combined Logos With Their Biggest Rivals? | Mercedes  logo, Logos, Famous logos

رقابت دو غول خودرو سازی جهان همواره جذاب و دیدنی بوده است. مرسدس بنز بر خواسته از اشتوتگارت یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های خودرو سازی در جهان و پیشرو در صنعت خودروسازی، در مقابل BMW با اصالتی باواریایی سازنده خودروهایی با بهترین عملکرد فنی که سالیان سال رقیب قدرتمندی برای مرسدس بنز بوده است.

 هردو آلمانی، باکیفیت، با اصالت و سازندگان لوکس‌ترین خودروهای جهان هستند. رقابت این دو خودروسازی نقش بسیار زیادی در پیشرفت تکنولوژی خودروسازی در جهان داشته است و هر دو خودروسازی تلاش می‌کنند خودروهایی با بالاترین کیفیت و بهترین امکانات را به بازار عرضه کنند.

در این بین مصرف کنندگان بیشترین سود را از رقابت مرسدس بنز و BMW می‌برند. زیرا هر ساله طراحی و کیفیت ساخت این خودروها پیشرفت بیشتری می‌کند تا از رقیب خود عقب نمانند. این رقابت تا زمانی که دو کمپانی سرپا باشند ادامه خواهد داشت و تا مدت بسیار طولانی هیچ رقیب دیگری نمی‌تواند آن‌ها را از صحنه بیرون کند. دامنه سلطنت این دو غول آلمانی از خاک آلمان فراتر رفته و تمام جهان را زیر پا گذاشته‌ است؛ اما در نبرد قیصرهای آلمان کدام یک پیروز میدان است؟

آمار فروش مرسدس بنز و BMW در سال ۲۰۱۸

اگر به بررسی آمار فروش مرسدس بنز و BMW در انتهای سال ۲۰۱۸ بپردازیم متوجه خواهیم شد که مرسدس بنز بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه در سراسر جهان فروش داشته است. با اختلافی اندک BMW قرار دارد که فروش جهانی آن در حدود ۲ میلیون ۲۰۰ هزار دستگاه است. مرسدس بنز سال‌ها است که از این نظر تعداد فروش جایگاه بهتری از BMW دارد. هر چند این فاصله در سال‌های اخیر به کمترین مقدار خود رسیده است و هر دو خودرو سازی در سال‌های اخیر بارها رکوردهای فروش خود را جا به جا کرده‌اند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

مرسدس بنز

فروش مرسدس بنز و BMW در آلمان

آمارهای جهانی به نشان دهنده پیشتاز بودن مرسدس بنز است اما در خانه اوضاع برای این دو خودرو سازی آلمانی چگونه است؟ در خاک آلمان مرسدس بنز در سال 2018 در حدود 400 هزار دستگاه از خودروهای خودرو را به فروش رسانده است. در حالی که فروش BMW کمی بیشتر از 300 هزار دستگاه است. به این ترتیب ستاره سه پر آلمان‌ها در خاک این کشور نیز توانسته است بر رقیب دیرینه خود پیروز شود؛ اما نبرد برای سلطنت همچنان ادامه دارد.

با ارزش‌ترین برندهای خودرو سازی در جهان

مرسدس بنز و BMW به عنوان یک برند لوکس در همه جای جهان شناخته می‌شود. بازار خرید و فروش مرسدس بنز و بی ام با هم سهم بسیار زیادی از کل بازارهای جهانی را تصاحب می‌کند؛ و البته در بین خودروهای لوکس درجه یک می‌توان گفت این دو خودرو سازی عملاً بیش از نیمی از بازار را در کنار آئودی در دست دارند. با این حال با ارزش‌ترین برند جهانی در سال 2018 تویوتا ژاپن است! که با ارزش 29.99 میلیارد دلار فاصله زیادی با سایر رقبا پیدا کرده است. در رتبه دوم مرسدس بنز با 25.68 میلیارد دلار و بعد از آن با فاصله حدود 0.6 میلیارد دلاری BMW به عنوان سومین برند خودرو سازی با ارزش دنیا قرار دارد.

بی ام و2

پرفروش‌ترین برندهای خودرو سازی جهان

ازلحاظ میزان فروش خودرو فولکس‌واگن مدتی است گوی رقابت را از رقبا ربوده است. بعدازآن تویوتا و در رتبه سوم گروه خودروسازی DIAMLER AG که صاحب مرسدس بنز است قرار دارد. در این لیست BMW بافاصله‌ای معنی‌دار بعد از سایک موتور چینی‌ها در رتبه 6 قرارگرفته است. به‌این‌ترتیب ازلحاظ سوددهی مرسدس بنز به دلیل داشتن قیمت بیشتر و فروش بیشتر نسبت با BMW خودروسازی موفق‌تری است.

بنز و BMW در ایران

اگر نگاهی به بازار بنز و BMW در ایران داشته باشیم باید گفت که در طول سالیان دراز مرسدس بنز شرایط بهتری از BMW در ایران داشته است. بنز نماد کلاس و لوکس بودن در ایران است و بسیاری از ثروتمندان ایرانی از همان روز اولی که این خودرو وارد خاک ایران شد سینه چاک این خودرو بوده‌اند. با این حال در دهه‌های اخیر بی ام و به دلیل قیمت مناسب‌تر و پشتیبانی گه گاه بهتری که از مرسدس بنز دارد بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. آمار رسمی از میزان مرسدس بنزها و فروش آن‌ها در دسترس نیست اما می‌توان مطمئن بود با افزایش قیمت مرسدس بنز به صورت غیر منطقی در ایران، BMW فروش بهتری از مرسدس بنز در دو سه سال اخیر تجربه کرده است.

منبع : ویرلن

تدوین و جمع آوری : فروشگاه آلمان یدک