تمامی نسخه‌های اسپرت و پرفورمنس پورشه ۹۱۱ باعث جلب‌توجه می‌شوند و اخیراً نیز یک نمونه از مدل ۹۱۱GT3 RS نسل ۹۹۲ با شتاب گیری فوق‌العاده خود برای رقبا خط و نشان کشیده است.

هر نسخه جدیدی از که ۹۱۱ معرفی می‌شود شاهد پیشرفت‌های زیادی هستیم. اگرچه ۹۱۱ اعضای خانواده متنوعی دارد اما آنچه باعث می‌شود مدل GT3RS جدید سریع‌ترین و بهترین آن‌ها لقب بگیرد استفاده از پیشرانه ۶ سیلندر ۴ لیتری تخت است، پیشرانه‌ای که به‌صورت طبیعی نفس می‌کشد. پورشه ۹۱۱GT3 RS با استفاده از لانچ کنترل همچون گلوله شلیک می‌شود و این کار را با اندکی هرزگردی انجام می‌دهد. دنده‌ها نیز با هیجان تمام در ردلاین ۹ هزار تعویض می‌شوند تا راننده تجربه سواری فراموش‌نشدنی‌ای داشته باشد. البته که تماشای بالا رفتن دور موتور این خودرو در دورشمار بزرگش سورئال به نظر می‌رسد. در واقع سرعت‌سنج و دورشمار موتور ۹۱۱GT3 RS شبیه پورشه ۳۵۶ کلاسیک است، خودرویی که ردلاین پیشرانه‌اش نصف GT3 خواهد بود.

نمای پشتی پورشه 911 gt3 rs

علاوه بر این گوش دادن به صدای پیشرانه ۶ سیلندر پورشه همانند حضور در بهترین کنسرت موسیقی دنیا خواهد بود. صدای تولیدی چیزی شبیه آژیر خطر است و شما را به تخت گاز رفتن تشویق می‌کند. این خودرو یک دور جهنم سبز را زیر ۷ دقیقه طی می‌کند و قوی‌ترین پیشرانه تنفس طبیعی پورشه را به همراه دارد. شاید همین موضوع باعث شده که ویدئوی منتشر شده کمی ناامید کننده باشد زیرا کوتاه است.

پشت آمپر پورشه 911

شما در این ویدئوی ۵۴ ثانیه‌ای می‌توانید شتاب‌گیری خیره‌کننده پورشه ۹۱۱GT3 RS و رسیدن به سرعت ۲۶۳ کیلومتر در ساعت را تماشا کنید. شایان ذکر است پیشرانه خودروی یاد شده قدرت ۵۲۵ اسب بخار را در دسترس راننده قرار می‌دهد که ۱۵ اسب بخار بیشتر از قدرت مدل استاندارد GT3 است. گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه نیز مشابه مدل GT3 بوده اما پورشه از نسبت دنده کوتاه‌تری در دنده آخر استفاده کرده تا شتاب‌گیری خودرو در تمامی دنده‌ها بهبود یابد. ژرمن‌ها مدعی هستند این هیولا در عرض ۳.۲ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد که دو دهم ثانیه بهتر از مدل GT3 جدید خواهد بود.

www.aparat.com/video/video/embed/videohash/x3Yko/vt/frame?t=1